Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Trwają prace, które zmienią oblicze skweru przy ul. Chrobrego w Koźlu. To kolejny rewitalizowany w tym roku teren zielony w naszym mieście.

Skrawek zieleni przy pętli autobusowej linii nr 1 (koło stadionu Odry Koźle) nie jest duży, ale znajduje się przy wjeździe do naszego miasta i w pewnym sensie stanowi wizytówkę Kędzierzyna-Koźla. Ważne więc, aby miejsce to cieszyło oko zarówno mieszkańców, jak i przyjezdnych. W Kędzierzynie-Koźlu przybędzie łącznie sześć takich miejsc. Każde na innym osiedlu. Na rozwój terenów zielonych gmina Kędzierzyn-Koźle otrzymała dofinansowanie z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko w wysokości ponad 4,2 mln złotych. Koszt całej inwestycji to prawie 5 mln zł.
Wiosną tego roku przebudowano już tereny zielone przy ulicy Bolesława Krzywoustego (os. Piastów), jak również na placu Pamięci Rodła (os. Pogorzelec). Kilka dni temu rozpoczęto rewitalizację wspomnianego już skweru na os. Zachód przy ruchliwej ulicy Chrobrego.
Dzięki unijnemu wsparciu powstanie jeszcze nowy skwer przed krytą pływalnią przy al. Jana Pawła II (Śródmieście). Oprócz roślin pojawi się tam mała architektura w tym m.in. ławki i kosze na śmieci. Z kolei nowy image parku Lotników powinien poprawiać samopoczucie mieszkańców osiedla Blachownia. Zostaną tam posadzone takie gatunki drzew jak: sosna, brzoza, grab i jodła, a także krzewy: kalina, porzeczka, dereń oraz ligustr. Nie zabraknie również alejek spacerowych oraz karmników i budek lęgowych dla ptaków. Zdecydowanie przyjemniej zrobi się także przy ul. Dunikowskiego, wiodącej z Koźla do Kłodnicy. Oprócz odnowienia przyulicznej zieleni, nową nawierzchnię zyska ścieżka biegnąca wzdłuż tej ulicy. Najbardziej powinno to ucieszyć miejskich rowerzystów, którzy będą się mogli poruszać pomiędzy dwoma osiedlami w znacznie lepszych i bezpieczniejszych warunkach.

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy