Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Jak wyjaśnił nasz czytelnik, jedna z wiat śmietnikowych przypisana jest do czterech budynków (z ul. Sikorskiego 1, 3, 5 i 7), a druga tylko do jednego (z ul. Sikorskiego 9). Właśnie w przypadku tego pierwszego śmietnika, kontenery na szkło są często przepełnione.

- Co to za segregacja? To po co ja i inni mieszkańcy mamy segregować, skoro potem to szkło zalega całymi stertami - ubolewa pan Jan z ulicy Sikorskiego w Kędzierzynie-Koźlu, który zaznacza jednocześnie, że pojemniki na odpady suche i zmieszane są opróżniane na bieżąco i w tym przypadku nie ma większych zastrzeżeń.

Swoje uwagi kieruje też co do częstotliwości wywozu odpadów wielkogabarytowych. Jego zdaniem są one odbierane zbyt rzadko i niejednokrotnie stare meble, czy też elementy wyposażenia domowego przez wiele dni zalegają koło śmietników.
 
Na zgłoszone przez Nową Gazetę Lokalną zastrzeżenia mieszkańca z ul. Sikorskiego błyskawicznie zareagował Jarosław Lewczak, reprezentujący Związek Międzygminny „Czysty Region”, który przyjechał na miejsce i potwierdził, że pojemniki na szkło były pełne. Jak się okazało, wszystko to za sprawą pewnego splotu okoliczności, wśród których znalazła się awaria samochodu wywożącego odpady i brak kluczy do wiaty śmietnikowej. Dlatego też przedstawiciel „Czystego Regionu” zwraca się z prośbą, aby w miarę możliwości w dniu odbioru odpadów zarządcy nieruchomości zostawiali wiaty śmietnikowe otwarte. W ciągu dwóch dni od naszej interwencji, problem został rozwiązany, a pojemnik na szkło opróżniony.

Pozostaje jeszcze kwestia wspomnianych wcześniej odpadów wielkogabarytowych. Przy ul. Sikorskiego zostały one wywiezione zgodnie z harmonogramem w pierwszej połowie czerwca. Należy przypomnieć, że Kędzierzyn-Koźle podzielony jest na dwa sektory. Jeden z nich obejmuje całe Koźle, Kłodnicę oraz Pogorzelec i obsługiwany jest przez spółkę Remondis. Z kolei drugi sektor obejmuje Śródmieście, os. Piastów, Blachownię, Azoty, Sławięcice, Cisową oraz Lenartowice i obsługiwany jest przez spółkę Usługi Komunalne. W przypadku spółki Remondis, do 20 października br. obowiązuje jeszcze stara umowa, na mocy której odpady wielkogabarytowe nie są aż tak często odbierane, jak w przypadku Usług Komunalnych. Nowa umowa znacznie poprawi tę sytuację i powinno to nastąpić już w listopadzie br.

Więcej na ten temat w ostatnim numerze Nowej Gazety Lokalnej

 


Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy