Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Nie masz pracy? Obywatelski Ruch Obrony Bezrobotnych właśnie został reaktywowany. Poza ofertami pracy, stowarzyszenie już wkrótce będzie udzielało porad prawnych i psychologicznych, a w planach ma uruchomienie banku żywności, odzieży oraz mebli.

 

 W biurze OROB bezrobotni mogą otrzymać aktualne oferty zatrudnienia lokalnych firm, a od października również skorzystać z bezpłatnej poradni. Dzięki nawiązaniu współpracy z Uniwersytetem Opolskim, po wakacjach na rzecz stowarzyszenia pracować będą studenci prawa oraz psychologii.

Stowarzyszenie zapewnia szeroką pomoc nie tylko osobom poszukującym pracy. Przygotowuje także terapie dla trudnej młodzieży - po porady mogą zgłaszać się również sami rodzice sprawiających problemy nastolatków.

W przyszłości bezrobotni otrzymają pomoc materialną - w fazie przygotowań jest uruchomienie banku żywności, a także zapewnienie odzieży oraz innych przydatnych rzeczy dla najbardziej potrzebujących (np. mebli).

- Aktualnie nasza działalność ogranicza się do powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego, ale tak jak przed zawieszeniem działalności biura w 2010 roku, chcemy ponownie nawiązać współpracę z ościennymi gminami - mówi Andrzej Sabicki, prezes OROB. - Wcześniej bardzo efektywnie współpracowaliśmy m.in. ze Zdzieszowicami, otrzymaliśmy wiele cennej pomocy od burmistrza tego miasta i na dzień dzisiejszy również serdecznie zapraszamy chętne gminy do połączenia sił.

Pomoc stowarzyszeniu zaoferował Powiatowy Urząd Pracy w Kędzierzynie-Koźlu. Na stronie internetowej PUP przygotowana zostanie specjalna zakładka, gdzie OROB będzie publikował swoje komunikaty oraz zamieszczał najnowsze oferty pracy.

Biuro Obywatelskiego Ruchu Obrony Bezrobotnych znajduje się w Kędzierzynie-Koźlu przy ul. Głowackiego 6/4. Petentów przyjmuje od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-11.00 oraz w soboty od 11.00 do 13.00. Właściciele firm poszukujący pracowników mogą informować o swoich  ofertach zatrudnienia pod numerami tel. 784 406 477 (Sabicki Andrzej, prezes) oraz 608 702 182 (Piotr Semczyszyn, zastępca prezesa).  Stowarzyszenie liczy również na wsparcie sponsorów.

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy