Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

W poniedziałek 17 lipca odbyła się nadzwyczajna sesja rady powiatu, podczas której zdecydowano o wsparciu rodzin poszkodowanych przez nawałnicę, do której doszło 7 lipca na terenie gmin Bierawa i Cisek.

 

Radni jednogłośnie poparli uchwałę mówiącą o pomocy poszkodowanym mieszkańcom powiatu. 130 tysięcy złotych powędruje do gminy Cisek, a 20 tysięcy złotych do Bierawy. Środki trafią na konta samorządów, które zajmą się ich rozdzielaniem.

 

Podczas sesji obecni byli wójtowie gmin, którzy dziękowali przedstawicielom starostwa oraz służbom kryzysowym za szybką i skuteczną akcję.

- Powiat ze swojego magazynu natychmiast przekazał plandeki do przykrywania dachów, to one w pierwszej kolejności zabezpieczyły budynki – wspomniał wicestarosta Józef Gisman, który od początku brał udział w akcji na terenie poszkodowanych miejscowości.

 

– Na miejscu od razu byli strażacy, którzy mieli pełne ręce roboty. Dziękuję starostwu za przekazane plandeki, służbom powiatowym oraz służbom wojewody – mówił wójt gminy Cisek Alojzy Parys.

- Pomoc na terenie gminy została zorganizowana błyskawicznie i za to dziękuję w imieniu naszych mieszkańców – zaznaczył wójt Bierawy Krzysztof Ficoń.

 

 

Źródło: starostwo powiatowe

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy