Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Stowarzyszenie Patriotyczny Kędzierzyn-Koźle zorganizowało akcję, w której zbierano podpisy poparcia ws. demontażu czerwonych gwiazd z ogrodzenia cmentarza Żołnierzy Radzieckich przy Al. Jana Pawła II.

 

 

W niedzielę 18 czerwca po każdej mszy św. pod Parafią św. Eugeniusza de Mazenoda na Pogorzelcu grupa reprezentują stowarzyszenie zbierała podpisy.

Akcja ma na celu zebranie podpisów osób popierających inicjatywę stowarzyszenia, która zakłada zdemontowanie symboli totalitarnych. Chodzi o czerwone gwiazdy oraz sierp i młot. Aprobuje to znaczna część parafian, także duchowieństwo jest za tym pomysłem.

 

- Sprzeciwiamy się totalitaryzmowi. Nie możemy pozwolić, by w naszym mieście przy głównej alei imienia wielkiego Polaka św. Jana Pawła II szpeciły komunistyczne gwiazdy! Związek Radziecki był formą ucisku dla naszego narodu i kościoła katolickiego - tłumaczą członkowie stowarzyszenia.

 

 

 

Ilość ocen (1)

3 na 5 gwiazdek

Biorą udział w konwersacji

 • Gość - mieszkaniec

  bez przesady..................

 • Gość - Mateusz

  Ocena 3 na 5 gwiazdek

  Jest to trochę żałosna petycja i nie kompletnie nic do czynienia z patriotyzmem, wręcz przeciwnie. Historię trzeba pamiętać i szanować, a szczególnie te najgorsze wydarzenia. Jeśli symbole totalitarne tak bardzo przeszkadzają, to może powinni jeszcze wysadzić cmentarz w powietrze?
  Ale niszczenie tych symboli to jak ruszenie czegokolwiek w muzeum Auschwitz. Niezbyt przyjemna historia, ale jak ukradną kawałek drutu to jest wielka afera w telewizji.
  Dziwie się, że kawałek metalu tak komuś przeszkadza

 • Gość - Lotnik kosmonauta

  Widać tu osoby nieskalane myśleniem.
  A z tekstu wynika że panom księżom należałoby dać młotki i majzle i niech sami zniszczą cmentarz a nie wysługują się trudną młodzieżą.