Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Znamy szczegółowy program Dni Kędzierzyna-Koźla 2017. Największa impreza w mieście zorganizowana zostanie w dniach 2-3 czerwca, tradycyjnie na zamkniętym odcinku al. Jana Pawła II. Wśród gwiazd zespoły Lao Che, Pectus i Voo Voo. Będzie też zlot food trucków.

 

Koncerty w piątek rozpoczną się o godz. 18. Na początek wystąpi zespół Smutne Piosenki. Później zagra zwycięzca Koz All Music Festival, którego poznamy podczas majówki w kozielskiej „Muszli”.

Około godz. 20 na scenę wyjdzie Wojciech Waglewski, który wraz z kolegami zaprezentuje utwory z najnowszego albumu pt. „7” oraz największe przeboje Voo Voo.

 

Pierwszy dzień zabawy zakończy koncert Lao Che. Grupie rozgłos przyniosły płyty „Gusła” i „Powstanie Warszawskie”, a kolejne krążki w szczególności „Dzieciom” zrobiły ze Spiętego i jego towarzyszy prawdziwe gwiazdy. Ten ostatni album otrzymał status „platynowej płyty”, a utwór „Wojenka” w kilku rankingach został piosenką roku.

 

Sobota to Letnia Scena Eski. O godz. 15 nasza zdolna młodzież ze Studia Piosenki MOK wystąpi z programem najpiękniejszych utworów Jacka Cygana. Później zagra zespół Honker.

Po wykonawcach z naszego miasta wystąpią finaliści dziewiątej edycji programu Must Be The Music z formacji Reggaeside. Na godz. 20 zaplanowano koncert Norbiego z zespołem, a przy jego największym hicie „Kobiety są gorące” zatańczy pewnie całe miasto. Na zakończenie swoje przeboje wykonają bracia Szczepanikowie z zespołu Pectus.

 

Koncertom towarzyszyć będzie zlot food trucków czyli mobilnej gastronomii. Przez dwa dni ponad 20 barów na kółkach raczyć nas będzie przekąskami i daniami z różnych stron świata. Będzie można skosztować m.in. dań kuchni: polskiej, węgierskiej, greckiej, meksykańskiej, amerykańskiej, włoskiej, tajskiej czy holenderskiej. Nie zabraknie lodów, napojów, różnych słodkości i piwa.

Pierwszy zlot food trucków w naszym mieście zorganizowano jesienią ubiegłego roku i cieszył się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców.

 

Więcej o tegorocznych Dniach Miasta przeczytacie w "Nowej Gazecie Lokalnej", która ukaże się 25 kwietnia.

Ilość ocen (1)

5 na 5 gwiazdek

Biorą udział w konwersacji

 • Gość - Darek

  Gdize jest Zbuku? Miał być podobno! Beznadziejny plan jak co roku! Nikt sensowny Dramat co się dzieje z tym miastem!!

 • Gość - zozo

  Ocena 5 na 5 gwiazdek

  piątek rządzi! świetne zespoły :)

 • Gość - Mirek

  Do Darka, jeśli na VooVoo i Lao Che mówisz nikt sensowny to znaczy że kompletnie nie znasz się na zespołach które przyjeżdżają, lepiej siedź w domciu

 • Wszystkie głośne imprezy odbywają się w okolicach szpitala, proszę organizatorów tych zabaw by się nad tym zastanowili. Po raz kolejny jestem na nocnej zmianie, ciężko jest się skupić na wykonywanej pracy, pacjenci nie śpią. Tutaj słyszymy tylko jakieś dzikie wrzaski, a potem tabuny pijaczków przeprawiających się przez szpitalne podwórze. (Ostatnio po podobnej zabawie urwano mi klamki w samochodzie)

 • Gość - Rysio

  Nikt mnie nie pytał czy chce być w gazecie robią co chcą