Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Karol Stanioch tegoroczny maturzysta II LO im. Mikołaja Kopernika, laureat Ogólnopolskiego Konkursu 25 lat działalności Senatu RP w wolnej Polsce, zwycięzca Euroquizz-u, finalista olimpiady Wiedzy o III RP na szczeblu centralnym. Czeka go jeszcze w tym roku okręgowy etap olimpiady Wiedzy o Prawie i centralny olimpiady Wiedzy o UE.

 

 

 

-Czy Twoje zainteresowania są zgodne z treścią tych olimpiad?
-W pewnym stopniu tak, poznanie mechanizmów i najważniejszych reguł panujących w UE pomaga zrozumieć otaczający świat polityczny, który czasami budzi we mnie ciekawość. Oczywiście wykucie dużej części zagmatwanych procedur unijnych jest obrzydliwie nudne, ale za to niesamowicie ćwiczy pamięć.

-Czym zajmujesz się poza szkołą?
-Obecnie mam na głowie maturę, powtórki kradną dużą część mojego obecnego życia, ale na szczęście nie całość. W domu można mnie spotkać z książką lub przed telewizorem, jestem zagorzałym kinomaniakiem, bywam więc też regularnie w kinie. Moim ulubionym filmem jest "12 gniewnych ludzi". Wiele czasu spędzam w domu lecz i często z niego wychodzę, spotykam się wtedy ze znajomymi. Gdy tylko pojawia się możliwość pakuję walizki i wyjeżdżam, naprawdę uwielbiam podróżowanie, niestety potrzeba na to wiele wolnego czasu, a tego w tym roku zdecydowanie mi brakuje.

-Jaki jest Twój największy sukces?
-Nie prowadzę żadnego rankingu sukcesów, nie jestem ich kolekcjonerem, oczywiście całą dokumentację można znaleźć w mojej teczce chwały zakopanej gdzieś głęboko w biurku. Mam szczerą nadzieję, że mój największy sukces jest wciąż przede mną.

-Jak byś scharakteryzował siebie?
-Mam swoje zalety i wady, nad tymi ostatnimi staram się usilnie pracować.

-Kim chciałbyś zostać w przyszłości?
-Po maturze planuję rozpocząć studia prawnicze i połączyć je z filozoficznymi. Nie myślę jeszcze nad konkretnym zawodem, mam nadzieję że te kierunki pomogą mi rozwinąć mój umysł i osobowość, a to uznałbym za sukces.

 

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy