Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Bezdomność należy zakwalifikować jako kwestię społeczną. Jest to problem wieloaspektowy - nie tylko społeczny, ale i polityczny, gospodarczy, psychologiczny oraz kulturowy. Bezdomni zauważani są jako stwarzający potencjalne zagrożenie dla porządku i bezpieczeństwa innych obywateli.

Do naszej redakcji zgłosiły się dwie mieszkanki osiedla Pogorzelec, które co wieczór spacerują z psami w lesie przy alei Partyzantów. Zbulwersowane widokiem stert śmieci i pozostałości po libacjach alkoholowych, postanowiły coś z tym zrobić.

Na dwa oddziały w kędzierzyńsko-kozielskim szpitalu trafił kolejny nowy sprzęt. Ma on pomóc w leczeniu najmłodszych pacjentów. Kardiomonitory i bilirubinometr trafiły na oddział neonatologii, zaś na oddział laryngologii fiberoskop i wysokiej klasy mikroskop.

Kolejna już edycja akcji "Gorączka Złota" została podsumowana. Wzięło w niej udział 41 podmiotów - przedszkoli, szkół podstawowych, średnich, firm i instytucji oraz osoby prywatne. W tym roku udało się uzbierać 10 406,20 złotych.

Prezydent miasta Sabina Nowosielska przedstawiła swój "dream team" na wybory samorządowe, które odbędą się już 21 października br. Komitet Wyborczy Wyborców Sabiny Nowosielskiej - Koalicja Obywatelska oficjalnie rozpoczął kampanię.

Czytaj więcej Komentarz (0) Odsłony: 1636