Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Przed nami 16. edycja Sławięcickich Spotkań Adwentowych. Impreza odbędzie się 9 grudnia w godz. 15-19 w auli Zespołu Szkół nr 3 przy w Kędzierzynie-Koźlu.

 

Jak co roku spotkanie adresowane jest do mieszkańców Kędzierzyna-Koźla i okolic, a jego celem jest integracja społeczności lokalnej oraz wsparcie działalności szkolnego koła wolontariatu. Hasło przewodnie tegorocznej edycji to „Spojrzeć głębiej”.

 

- Chcemy skupić się na problemie empatii szeroko rozumianej, gdyż jesteśmy organizatorami kampanii społecznej pod tym samym tytułem, a jej celem jest odczarowanie stereotypowego wizerunku osób niepełnosprawnych – informuje Joanna Hyla z ZS nr 3.

 

Organizatorzy, jak co roku, przygotowali bogaty program, a w nim m.in.: koncert Sławięcickiej Orkiestry Dętej, występy artystyczne młodzieży ze szkoły im. Mikołaja Reja, maluchów z przedszkola nr 18 i uczniów PSP nr 16, mieszkańców Domu Pomocy Społecznej, mażoretek z zespołu Rytm III z Długomiłowic. Do tego wizyta św. Mikołaja, loteria fantowa z nagrodami, wystawa ozdób świątecznych i kawiarenka ze domowymi ciastami.

 

Dochód przeznaczony będzie na dofinansowanie zakupu szafek ubraniowych dla uczniów szkoły ze Sławięcic oraz na wsparcie kampanii społecznej „Spojrzeć głębiej”.

 

Organizatorami wydarzenia są: Zespół Szkół nr 3, starostwo powiatowe, rada osiedla, Towarzystwo Przyjaciół Sławięcic, Caritas, DPS, PSP nr 16 i PP nr 18.

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy