Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Automobilklub Kędzierzyńsko-Kozielski zaprasza do udziału w międzynarodowej imprezie samochodowej "Nietoperz 2018". Dla zawodowców będzie to zakończenie sezonu, ale dla nowicjuszy może być to trening i wprowadzenie do sezonu 2019. Każdy może wziąć udział w tym rajdzie, wystarczy mieć prawo jazdy, sprawny samochód z ważnym OC i przeglądem technicznym.

 

"Nietoperze 2018" będzie jednocześnie 36. rundą Turystycznych Samochodowych Mistrzostw Polski, 36. rundą Turystycznego Pucharu Polski, 11. rundą Nawigacyjnego Pucharu Polski, 9. rundą Nawigacyjnego Pucharu Śląska oraz 7. rundą Turystyczno-Motorowych Mistrzostw Okręgu Opolskiego.

 

Ten rajd, to tak na prawdę dwa różne rajdy do wyboru, ponieważ organizatorzy przygotowali trasy nawigacyjne (NPP, NPŚ) oraz trasy turystyczne (TSMP i TPP). Zarówno w turystyce, jak i w nawigacji przewidziane są dwie próby sprawności, które odbędą się na terenie parkingu przy ZAK S.A. (dawny parking rozlewni wód "Bra sol").

 

Uczestnicy imprezy będą musieli zmierzyć się w każdej z rund z:


– przejechaniem 3 odcinków trasy (turystycznej lub nawigacyjnej)

– konkursem wiedzy z zakresu BRD

– 2 próbami sprawności kierowania pojazdem

– konkursem wiedzy ze zwiedzonego obiektu turystycznego (TSMP, TPP)

 

Harmonogram imprezy:


W sobotę 17 listopada od godziny 15 - 16 przyjmowanie zgłoszeń do udziału w imprezie - Przystań "Szkwał", ul. Wyspa 22B, Kędzierzyn-Koźle.

16.15 Otwarcie rajdu, odprawa zawodników.

16.30 Start pierwszej załogi.

ok. 19.00 Planowany przyjazd pierwszej załogi na metę/

19.30 Posiłek i część rekreacyjna.

20.00 Wywieszenie prawidłowych przejazdów.

21.00 Rozdanie nagród.

22.00 Zakończenie imprezy.

 

Natomiast w niedzielę 18 listopada w Kinie "Twierdza" przy ul. Skarbowej odbędzie się ogólnopolskie zakończenie sezonu 2018 w sportach popularnych PZM. Start o godzinie 12.

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy