Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

W maju przeglądając „Nową Gazetę Lokalną” napotkałam ogłoszenie projektu „InForMe”. Konkurs polegał na napisaniu hasła promującego politykę spójności Unii Europejskiej.

Bez większego zastanowienia rozpoczęłam proces myślowy i po kilku dniach zaniosłam wypełnione zgłoszenie do redakcji. Po kilku miesiącach siedziałam już w samolocie lecącym do Brukseli.

Dzięki temu wyjazdowi, wiele się nauczyłam. Podczas wizyty w Komisji Europejskiej oraz Parlamentarium dowiedziałam się w jaki sposób od podszewki funkcjonuje Unia Europejska oraz na czym polega polityka spójności i równowagi. Mówiły o tym osoby pracujące na co dzień w KE.

Poznałam również przepiękną Brukselę. Miasto, w którym świetnie widać zrealizowaną politykę spójności. Na każdym kroku można dostrzec tamtejszą mieszankę kulturową. Ludzie z różnych krańców świata, mówiący w rozmaitych językach, potrafią dojść do porozumienia i spokojnie współistnieć.

Jeżeli mam skierować moje wnioski do innych czytelników, to sentencją najlepiej je opisującą byłoby „Nie bójcie się próbować”. Nie tylko jeżeli chodzi o konkursy, ale również w życiu codziennym. Okazuje się bowiem, że bardzo niewiele potrzeba, by osiągnąć sukces, w życiu codziennym i na arenie międzynarodowej.

Projekt „InForMe - działania informacyjne w zakresie promocji Polityki Spójności przez media lokalne” realizowany jest przy wsparciu finansowym Unii Europejskiej w ramach konkursu 2017CE16BAT063 „Wsparcie środków informacyjnych dotyczących polityki spójności UE”.

Niniejsza publikacja odzwierciedla wyłącznie stanowisko autora. Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek użycie zawartych w niej informacji.

 

bruksela_gen_001
bruksela_gen_001
bruksela_gen_002
bruksela_gen_002
bruksela_gen_003
bruksela_gen_003
bruksela_gen_004
bruksela_gen_004

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy