Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Podczas jednego ze spotkań czytelników gazet lokalnych w Komisji Europejskiej padło sformułowanie mówiące o tym, że Bruksela, stolica Belgii jest „wiecznym Erasmusem”.

Widać to w zasadzie na każdym kroku, nie ważne czy w muzeum, na rynku czy w metrze. Już z daleka rzuca się w oczy mnogość różnych narodowości czy kultur.

Podchodząc bliżej, słychać mnóstwo języków z wszystkich zakątków świata, a większość tablic informacyjnych jest zapisana w języku angielskim.

Nie dziwi zatem fakt, że Bruksela jest również stolicą całej Unii Europejskiej, gdyż stanowi ona idealny przykład dla polityki spójności międzynarodowej.

 

Projekt "InForMe - działania informacyjne w zakresie promocji Polityki Spójności przez media lokalne" realizowany jest przy wsparciu finansowym Unii Europejskiej w ramach konkursu 2017CE16BAT063 „Wsparcie środków informacyjnych dotyczących polityki spójności UE”.
Niniejsza publikacja odzwierciedla wyłącznie stanowisko autora. Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek użycie zawartych w niej informacji.

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy