Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

"Majówka z Unią" to 16-stronicowy dodatek specjalny do "Nowej Gazety Lokalnej", który ukaże się w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim 24 kwietnia.

Z dodatku dowiesz się, skąd Unia Europejska ma pieniądze? Gra planszowa dla rodziny i przyjaciół, kolorowanka dla dzieci oraz młodzi bez granic mówią, co myślą. Konkurs fotograficzny i smartfony do wygrania. Będzie także o Polkach bez kompleksów i jak grilować po europejsku. I całkiem na poważnie - na co konkretnie wydajemy unijne środki .

 

Celem projektu „InForMe – działania informacyjne w zakresie promocji polityki spójności przez media lokalne w Polsce” jest przybliżenie naszym mieszkańcom polityki spójności poprzez ułatwianie lepszego zrozumienia jej roli we wspieraniu wszystkich regionów UE, zwiększanie wiedzy o projektach finansowanych przez UE i ich wpływie na życie mieszkańców, a także upowszechnienie informacji i zachęcanie do otwartego dialogu na temat polityki spójności, jej rezultatów, jej roli w realizowaniu priorytetów politycznych UE oraz jej przyszłości. Cel ten zostanie osiągnięty poprzez wsparcie produkcji i dystrybucji informacji dot. tego funduszu w 50 mediach lokalnych w Polsce we wszystkich województwach.

 

Czytelnikom proponujemy udział w konkursie fotograficznym o tematyce unijnej, którego zwycięzcy otrzymają smartfony. Zwieńczeniem kampanii informacyjnej dla czytelników będzie wyjazd studyjny do Brukseli, podczas którego dziennikarze i autorzy najlepszych prac poświęconych polityce spójności i funduszom unijnym będą mogli zapoznać się z najważniejszymi instytucjami UE oraz poznać tajniki funkcjonowania struktur unijnych.

Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Unii Europejskiej w ramach konkursu 2017CE16BAT063 „Wsparcie środków informacyjnych dotyczących polityki spójności UE”. Niniejsza publikacja odzwierciedla wyłącznie stanowisko autora. Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek użycie zawartych w niej informacji.

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy