Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Dopiero gdy zaczyna nas łamać w kościach, pobolewają stawy lub korzonki, zaczynamy szukać pomocy. Osteopata i zarazem fizjoterapeuta ZAKSY Kędzierzyn-Koźle pomógł już wielu ludziom cierpiącym na najrozmaitsze dolegliwości. Niektórzy mówią o nim, że wyjątkowo szybko i skutecznie zwalcza problemy zdrowotne, bez stosowania całej masy antybiotyków i innych medykamentów. Cudotwórca? Niekoniecznie. Remigiusza Koteluka zapytaliśmy o to, jak i czym leczy swoich pacjentów.

 

- Masz pełne ręce roboty. Zapewne dlatego, że siatkówka to sport dość kontuzjogenny.

- Zgadza się, ale pracy wymagają nie tylko nasi sportowcy. Niestety ze statystyk wynika, że co trzecia osoba ma problem z kręgosłupem i staram się im pomóc w ramach mojej prywatnej praktyki.

- Dla ciebie ludzki kręgosłup nie stanowi żadnych tajemnic. Odnoszę wrażenie, że czasami tylko popatrzysz na pacjenta i wiesz na co cierpi oraz jak mu pomóc. Co najmniej jakbyś miał aparat rentgenowski w oczach. Bez skomplikowanych badań przechodzisz do działania i robisz swoje.

- Nie do końca tak jest. Czasami mam wrażenie, że im więcej się uczę, tym mniej wiem. Osteopatia to nauka, która patrzy na organizm jako całość. To mnie fascynuje i ciekawi. Jeżeli mężczyzna regularnie choruje na anginę, to w osteopatii powinniśmy pracować z narządami miednicy mniejszej, a dokładniej mówiąc prostatą. Tymczasem u nas przykładowo idziemy do laryngologa i tradycyjnie dostajemy antybiotyk. Jeżeli ktoś ma problem z zębami, to powinno się likwidować zastoje w szyi. Powtarzam, musimy patrzeć na organizm jako całość, wszystkie części muszą ze sobą współgrać, mieć swój rytm.

- Stawiasz na medycynę naturalną, niekonwencjonalną. Jedną z metod, którą stosujesz, jest leczenie pijawkami, które mają dobroczynny wpływ na ludzki organizm.

- Jest to potężny oręż terapeutyczny. Staram się go stosować w swojej pracy i uzupełniam nim leczenie. Hirudoterapia to naturalna metoda leczenia różnorodnych dolegliwości przy użyciu pijawek. Pijawka poprzez regulację układu krążenia człowieka wspomaga leczenie wielu dolegliwości. W hirudoterapii stosowane są pijawki pochodzące wyłącznie z hodowli laboratoryjnej oraz posiadające świadectwo pochodzenia. Hirudoterapia jest całkowicie naturalną metodą leczenia. Związki zawarte w ślinie pijawek przenikają do organizmu człowieka i wywołują szereg zmian biochemicznych. Substancje te posiadają właściwości przeciwzakrzepowe, rozszerzające i uszczelniające naczynia krwionośne, przeciwbólowe, antybiotyczne, jak również regenerujące skórę i komórki nerwowe.
Jeśli ktoś ma jakieś pytania, czy wątpliwości i szuka pomocy, to może się ze mną skontaktować, pisząc na mojego maila: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Więcej na ten temat w ostatnim numerze NGL. 

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy