Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Na co koniecznie musimy zwrócić uwagę, jeśli chcemy naszym gościom podać w odpowiedni sposób whisky? Co będzie miało dla nas w tym aspekcie znaczenie największe? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie.

 

 

Wiąże się to przede wszystkim z tym, że mamy bardzo dużo rodzajów whisky a każdy z nich, możemy pić w zupełnie inny sposób. Jak jednak wybrać sposób spożywania whisky, który będzie adekwatny do jej rodzaju? Właśnie na to pytanie, odpowiedź znajdziecie państwo w naszym poniższym artykule.

 

Zadbaj o to, do czego nalewasz whisky

 

To, od czego należy zacząć, jeśli mowa o prawidłowym podawaniu whisky, to rodzaj wybranego przez nas szkła. Nie każdą whisky bowiem podamy w popularnym tumblerze. Zapewne teraz zastanawiacie się, czym dokładnie jest tumbler? To bardzo popularna szklana do whisky, dość niska, wykonana z grubego szkła. Warto zaznaczyć, że może być ona zarówno kwadratowa, jak i okrągła. Jej najbardziej charakterystycznym elementem, jest jednak bardzo grube dno. To właśnie w takich szklankach whisky zostanie nam podana chociażby w dobrym pubie. Nie jest to jednak jedyny rodzaj naczynia, w którym możemy podawać whisky. W momencie, kiedy mówimy o profesjonalnym jej spożywaniu – zwracaniu uwagi na nuty zapachowe czy smak – wówczas dobrze jest pomyśleć o zakupie charakterystycznej czarki. Jest ona bardzo szeroka u nasady zaś im bliżej jej zwieńczenia, tym węższa jest. Dzieki takiemu kształtowi, jesteśmy w stanie dobrze poznać zapach konkretnej whisky, lub tez bardziej cieszyć się jej smakiem. Zaleca się korzystanie z takiej szklanki, kiedy np. mówimy o single melt irish whisky. To whisky, której wiek szacuje się zwykle na około 13 lat, choć może być ona jeszcze starsza.

 

Kiedy można podać whisky z lodem?

 

Zwykle z lodem lub colą, podajemy whisky z gatunku blended, czyli mieszaną. Nie jest też błędem podanie w taki sposób burbona czy nawet Tennessee whiskey. Owszem, ich walory smakowe będą nieco zmienione, jednakże jeśli taką formę ich podania preferujemy, nic nie szkodzi na przeszkodzie. Wszak w piciu whisky, chodzi przede wszystkim o to, aby czerpać z tego możliwie jak największą przyjemność.

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy