Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Projekcje 52 filmów w konkursie, a do tego spotkania z twórcami, koncerty i warsztaty dawnych animacji dla dzieci złożą się na 24. edycję Międzynarodowego Festiwalu Filmów Niezależnych im. Ireneusza Radzia „Publicystyka 2017”, który odbędzie się w Kędzierzynie-Koźlu.

 

Pokazy filmów konkursowych i imprezy towarzyszące zaplanowano w Domu Kultury „Koźle” przy ul. Skarbowej w dniach 20-21 października.

52 prace oceniane będą w trzech kategoriach: filmy amatorskie polskie, studenckie polskie oraz zagraniczne. W tej ostatniej grupie znalazły się produkcje m.in. z Meksyku, Libanu, Iranu, Hiszpanii, Chin, Japonii, Indii, Brazylii czy Bangladeszu.

 

W piątek filmy pokazane zostaną w trzech blokach: o godz. 9, 11 i 13. Na godz. 18 zaplanowano uroczyste otwarcie festiwalu. Wtedy też odbędzie się recital wokalistki Justyny Sikory i jej podopiecznych ze Studia Piosenki MOK – program nosi tytuł „Młynarski we wspomnieniach”. Po koncercie ciąg dalszy projekcji konkursowych. Wstęp wolny.

 

Drugi dzień rozpocznie się o godz. 10 od warsztatów filmowych dla dzieci pn. „Światło i cień - dawne techniki animacji”, które poprowadzą Mariola, Grzegorz i Franciszek Ptakowie z Teatru Księżyc. Zakończy je pokaz baśni ze starych rzutników. Udział w zajęciach jest bezpłatny, ale liczba miejsc ograniczona – informacje i zapisy w MOK-u pod numerem telefonu 774802556.

Na godz. 15 i 17 zaplanowano dwa kolejne bloki projekcji konkursowych.

 

Później nastąpi zmiana klimatu, gdyż o godz. 19 rozpocznie się koncert grupy Avocado. To sześciu wokalistów i beatboxerów, którzy bez instrumentów, podkładów muzycznych i samplerów wykonują utwory popowe, folkowe i rockowe, a także gospel, szanty, a nawet przeboje w rytmach dance. Zespół powstał w 2008 roku. Był finalistą programów telewizyjnych „X Factor” oraz „Śpiewaj i walcz”. Dał ponad 600 koncertów, w tym dla stutysięcznej publiczności na Przystanku Woodstock.

Bilety na koncert kosztują 25 zł i są dostępne w kasach kin „Chemik” i „Twierdza”.

Po koncercie, około godz. 22, nastąpi ogłoszenie wyników i wręczenie nagród oraz projekcja najlepszych filmów.

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy