Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Grecja to jeden z najpopularniejszych kierunków wakacyjnych wypraw, które Polacy od lat wybierają najchętniej. Wynika to z kilku faktów.

 

 

Po pierwsze, to kraj europejski i w związku z tym funkcjonujemy stale w jednym kręgu kulturowym. Po drugie, mamy zapewnioną rewelacyjną pogodę i doskonałą kuchnię. Po trzecie, to bezpieczne rozwiązanie w trudnej sytuacji politycznej na świecie. Jeśli więc chcemy zakosztować odrobiny egzotyki, a z drugiej strony czuć się pewnie, Grecja wydaje się być idealnym pomysłem.

 

W historii i w kulturze

Grecja w ofercie http://dreamtours.pl/wakacje/grecja to jedno z najczęściej wybieranych miejsc. Kusi przede wszystkim mitycznymi historiami, pozostałościami po obecności bogów, a jeśli nawet nie ich, to przynajmniej jest kolebką europejskiej kultury, której nie da się wymazać z kart książek. Wielu turystów nie jest w stanie odmówić sobie spacerów po ruinach starożytnych świątyń czy też murach dawnych budowli. Inni wybierają aktywy sposób na spędzanie wolnego czasu – czyste wody aż kuszą amatorów wodnego szaleństwa, a piękne wzniesienia zachęcają do spacerów szlakami. Grecja poza tym to mekka dla smakoszy, a kuchnia tego kraju należy do najbardziej aromatycznych i najzdrowszych na świecie. Oliwki, mussaka, feta czy też świeże warzywa i charakterystyczna pita to coś, co turyści po prostu uwielbiają. Poza tym smaku dodaje jeszcze klimat, jaki stwarzają Grecy. Zawsze przyjaźnie nastawieni, nigdzie się niespieszący, mają czas na rozmowy z każdym.

 

Kolebka cywilizacji

Grecja przyciąga słońcem niesamowitymi widokami. Turkusowe morze zachwyca wszystkich miłośników i plażowania, i sportów wodnych , i długich wędrówek. Poza tym urokliwe miasta i miasteczka z wąskimi uliczkami, murami bielonymi na biało i niebieskimi okiennicami dodają całości nieprzeciętnego charakteru. Atmosfera tego miejsca na długo pozostaje w głowie. To południowe Eldorado jest również kolebką demokracji, tak cennej współcześnie wartości. To tu urodzili się i tworzyli najlepsi artyści, wybitni naukowcy i genialni historycy. Warto zatem podczas pobytu w Grecji odkryć wszystkie jej skarby.

Grecja posiada najbardziej różnorodne wybrzeże. Zawdzięcza to przede wszystkim umiejscowieniu na wielu wyspach, z których każda jest wyjątkowa w swoim rodzaju. Poza tłocznymi plażami można znaleźć ciche romantyczne zatoczki i górskie szlaki. Spragnieni zabawy mogą całe noce spędzać w klubach i dyskotekach, bo życie na wyspach tętni całą dobę. To klimat, widoki i wrażenia, które pozostają na zawsze, które sprawiają, że chce się tam wracać.

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy