Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Zalanie smartfona jest dość powszechną awarią. Wiele osób zastanawia się, czy w jej przypadku naprawa telefonu jest opłacalna. Warto odpowiedzieć zatem na to pytanie.

 

 

Koszty naprawy wyższe niż wartość sprzętu?

Z reguły w serwisie można usłyszeć, że koszty naprawy zalanego smartfona przewyższają wartość sprzętu. Z tego powodu serwisanci odradzają wymianę części i radzą, by kupić nowy sprzęt. Ich kalkulacja uwzględnia jednak jedynie koszty związane z zakupem części zamiennych i ich montażem, natomiast użytkownik może zwracać uwagę również na inne kwestie. Smartfony nierzadko zastępują aparaty fotograficzne, stąd znajdują się na nich sentymentalne fotografie. Ponadto nowoczesne telefony często służą jako narzędzie pracy – są na nich przygotowywane ważne notatki, a w ich pamięci zapisane są numery telefonów do klientów lub inne ważne dane. Wszystko to sprawia, że koszty usługi serwisowej w przypadku zalania mogą schodzić na drugi plan. Dla użytkownika ważniejsze może być odzyskanie danych mających dla niego wartość.

 

Wycenienie, ile są warte dane znajdujące się na smartfonie jest niemożliwe, gdyż ich wartość zależy jedynie od tego, ile znaczą dla samego właściciela urządzenia. Serwisanci mogą zatem naprawić telefon po zalaniu lub podjąć taką próbę nawet, gdy twierdzą, że koszty będą bardzo wysokie. Jeśli użytkownik smartfona chce mieć pewność, że jego budżet udźwignie koszty naprawy, powinien wykupić Mobile Phone Insurance. Polisa zagwarantuje mu wypłatę odszkodowania, dzięki któremu otrzyma niezbędną gotówkę na opłacenie usługi serwisowej. Co ważne, świadczenie zostanie wypłacone maksymalnie w ciągu 14 dni – czas oczekiwania na naprawę będzie dzięki temu o wiele krótszy.

 

 

Zalanie smartfona, czyli koniec gwarancji producenta

Niestety, zalanie smartfona jest równoznaczne z utratą gwarancji producenta. Producenci zdają sobie sprawę z faktu, że po zalaniu sprzętu wodą lub napojem może dochodzić do wielu zwarć, które będą dawać o sobie znać nawet po kilku tygodniach lub miesiącach. W przypadku https://www.gadget-cover.com/mobile-phone-insurance ma się jednak pewność, że ubezpieczenie nadal będzie obowiązywać, gdy sprzęt zostanie zalany. Brytyjskie towarzystwo ubezpieczeniowe zgadza się na objęcie ochroną zarówno tych urządzeń, które posiadają gwarancję producenta, jak i tych sprzętów, które taką ochronę utraciły. Co ważne, polisa może działać równocześnie z gwarancją, uzupełniając ją o ubezpieczenie kosztów kradzieży smartfona, nieautoryzowanego użycia czy uszkodzenia wynikającego z winy członka rodziny.

 

 

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy