Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Podróżować po mieście można na wiele sposobów. Samochód to chyba pierwsza opcja, jaka przychodzi do głowy. Jednak warto czasem przysłużyć się matce naturze i wybrać milsze jej środki transportu. Tym bardziej, jeśli można z nich skorzystać za darmo.

 

 

W ramach Europejskiego Dnia bez Samochodu, który przypada w najbliższy piątek 22 września, gmina wraz z firmami Nextbike i Miejskim Zakładem Komunikacyjnym przygotowała ciekawe propozycje dla mieszkańców. Cała pierwsza godzina każdego wypożyczenia roweru ze stacji OK bike! będzie bezpłatna. To niepowtarzalna szansa na zrobienie jeszcze większej liczby kilometrów bez przesiadki i bez ponoszenia kosztów. O pozytywnym wpływie na kondycję, zdrowie i samopoczucie już chyba nie musimy przypominać. A miasto z perspektywy siodełka wygląda lepiej niż zza szyby samochodu.

 

Kto jednak nie czuje się na siłach albo z jakichś innych przyczyn nie może wskoczyć na rower, tego zachęcamy do pozostawienia swojego auta w garażu lub na parkingu i skorzystania z komunikacji miejskiej. Żeby pojechać autobusem za darmo, wystarczy przy wsiadaniu pokazać dowód rejestracyjny swojego samochodu.

 

Dzień później przed krytą pływalnią będzie można zamanifestować swoją miłość do dwóch kółek. Podczas imprezy pn. „Kędzierzyn-Koźle kocha rower” nie zabraknie atrakcji zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

 

Od poniedziałku we wszystkich miejskich przedszkolach odbywają się również przedstawienia teatralne pt. „Wesoła szkoła”, połączone z warsztatami ekologicznymi. Podczas nich najmłodsi poznają nie tylko zasady bezpieczeństwa ruchu drogowego, ale także uczą się, jak zdrowo się odżywiać i dbać o środowisko naturalne, w szczególności o czyste powietrze.

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy