Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Kolagen, jest substancją, która stanowi około 30% całkowitej masy białka ludzkiego. Co za tym idzie, można śmiało powiedzieć, że kolagen jest bardzo ważnym składnikiem, jeśli chodzi o nasze ciało. Faktem jest też to, że im starsi jesteśmy, tym tego kolagenu w naszym organizmie jest mniej. Jak sobie z tym radzić? Rozwiązań jest kilka.

 

 

Wdrożenie kolagenu do naszej diety

 

Nie każdy o tym wie, ale kolagen możemy nie tylko stosować poprzez używanie kosmetyków, które go zawierają. Występuje on także w niektórych produktach spożywczych. Przede wszystkim, jest go bardzo dużo w... Ścięgnach zwierząt. Z tych z kolei, jesteśmy w stanie zrobić galaretę. Ważne jest jednak to, aby robić ją w sposób naturalny – nie za pomocą dodania sztucznej żelatyny, a właśnie tak, aby żelatyna wytworzyła się w procesie naturalnym. Nastąpić to może podczas długiej obróbki termicznej (np. gotowania) kurzych łapek. Powstała ciecz, jest bardzo bogata w naturalny kolagen. Wystarczy jedynie dodać do niej nasze ulubione warzywa, odrobinę chudego mięsa drobiowego, doprawić do smaku i wstawić do lodówki na kilka godzin. Pyszna galareta, zrobiona z naturalnych składników, z pewnością poprawi zawartość naszego kolagenu w organizmie.

 

Kosmetyki z kolagenem

 

Drugą metodą, która także będzie w stanie w odpowiedni sposób uzupełnić braki kolagenu w naszym organizmie, jest stosowanie kosmetyków, które taki kolagen zawierają. Mogą to być różnego rodzaju kremy czy balsamy do ciała. Ważne jest jednak to, aby stosować je regularnie i wedle wskazań, załączonych do konkretnego produktu. Zazwyczaj bowiem, na kremach z kolagenem, jest bardzo jasno napisane, dla jakiej grupy wiekowej, jest on przeznaczony. Kiedy zatem widzimy na półce krem, patrzymy na jego skład i faktycznie, jest w nim kolagen, ale etykieta jasno mówi, że przeznaczony jest on dla kobiet po 50 roku życia, a my mamy lat 30, to jasne jest, zę nie jest to krem dla nas. Stosując go, możemy sobie wyrządzić więcej krzywdy niż pożytku. Warto jest zatem szukać takich kosmetyków z naturalnym kolagenem, które będą odpowiednie dla naszego wieku i potrzeb skóry.

 

Aby dowiedzieć się na ten właśnie temat czegoś więcej, bardzo serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszej strony internetowej, mieszczącej się pod adresem https://kolagenspa.pl/ - gdzie występuje kolagen. Z całą pewnością, strona ta okaże się w tym aspekcie bardzo pomocna.

 

 

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy