Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Kędzierzyńsko-Kozielski Park Przemysłowy przygotowuje się do uzbrojenia 76 hektarów pola południowego w Blachowni. Pieniądze przekazane przez Radę Miasta Kędzierzyna-Koźla na razie wystarczą na poprowadzenie mediów pod torami kolejowymi linii Kędzierzyn-Koźle - Gliwice.

Położenie Kędzierzyna-Koźla jest na tyle atrakcyjne, iż o nasze tereny inwestycyjne biznesmeni powinni toczyć boje. Niestety, jest inaczej. Miasto nie posiada uzbrojonych gruntów pozwalających na ulokowanie większej inwestycji.
Zmiana na lepsze, niestety, nie nastąpi dzięki funduszom przekazanym przez radnych na zwiększenie kapitału KKPP, aczkolwiek jest to krok we właściwym kierunku. 3 mln zł dodane do kapitału spółki wynoszącego wcześniej ok. 9 mln zł, to jedynie kropla w morzu potrzeb. Być może do tej sumy dojdzie milion złotych przekazany przez kolejnego udziałowca spółki - ZAK SA, które wstępnie się do tego zobowiązały.
Całkowite uzbrojenie pola szacowane jest na kilkanaście milionów złotych. Potrzebna jest także współpraca starostwa, bo drogą pod mostem na ul. Spacerowej, którą trzeba obniżyć, zarządza powiat.
Na ostatniej komisji strategii i rozwoju miasta prezes KKPP Marek Gogołowicz zdał radnym raport o postępach w uzbrojeniu pola południowego.
- Najważniejszą rzeczą w tej chwili jest uzyskanie pozwoleń na przejście pod torami ze wszystkimi mediami oraz pociągnięcie nitek przez teren Holdingu Blachownia – poinformował Marek Gogołowicz.
Obecnie dostępne fundusze wystarczą na wykonanie dokumentacji i poprowadzenie przez teren PKP i Blachowni mediów. Prace są na etapie przygotowywania kosztorysu.
- Wspólnie rozważamy, skąd wziąć pozostałą kwotę potrzebną do sfinansowania uzbrojenia pola. Na pewno część pieniędzy będziemy chcieli pozyskać w ramach funduszy unijnych. Uważam, że warto zadbać o inwestycję, bo jest przyszłościowa dla miasta – przekonuje radny Andrzej Kopeć.

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy