Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Miesiąc temu został wyłoniony zwycięzca przetargu na budowę obwodnicy południowej miasta, omijającej Koźle. Przegrani złożyli skargę, uniemożliwiając tym samym budowę. Protestujące firmy w ostatniej chwili wycofały zażalenie.

Przetarg wygrało konsorcjum złożone z Przedsiębiorstwa Robót Drogowych i Mostowych z Kędzierzyna-Koźla oraz Bilfinger Berger Polska z Warszawy. Ma ono wybudować niemal pięć kilometrów obwodnicy południowej. Nowa trasa będzie przebiegać od ronda Milenijnego w Kłodnicy, nowym mostem przez Odrę w kierunku Reńskiej Wsi, gdzie będzie się łączyć z drogą krajową nr 45. Koszt całej budowy szacuje się na 120 mln zł.
Przegrani złożyli protest, zarzucając zwycięzcom braki w dokumentacji. Został on oddalony przez opolski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Protestujące firmy odwołały się do Urzędu Zamówień Publicznych. Wycofały się wczoraj (poniedziałek) w ostatnim momencie, praktycznie na godziny przed rozstrzygnięciem sprawy. Gdyby firmy były niezadowolone z decyzji UZP, mogłyby jeszcze dochodzić swoich racji w sądzie. Tak się jednak nie stało, więc budowa obwodnicy rozpocznie się w terminie.
Teraz GDDKiA czeka na sprawdzenie dokumentacji w Urzędzie Zamówień Publicznych. Prawdopodobnie zakończy się ono za miesiąc i w połowie sierpnia będzie można podpisać umowę z wyłonionym wykonawcą.
W 2009 r. GDDKiA planuje opracowanie projektu 12-kilometrowego odcinka północnego. Zaraz po ukończeniu nitki południowej w 2010 r. mają się rozpocząć prace nad obwodnicą północną.

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy