Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Konferencja poświęcona inwestycjom zainaugurowała obchody Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w Kędzierzynie-Koźlu. Ogłoszono też konkurs dla młodzieży na społeczną kampanię reklamową o naszym mieście.

 

Obchody Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości zorganizowano w Kędzierzynie-Koźlu już po raz czwarty. Otwierające je konferencja pn. „Inwestowanie. Decyzja pomiędzy szansą a ryzykiem”, która odbyła się w hotelu „Hugo” 14 listopada przyciągnęła kilkadziesiąt osób.

 

- Rozmawialiśmy o inwestowaniu. Czy jest to oczywistość, konieczność, ryzyko, a może szansa? Swoimi doświadczeniami podzieliło się wielu znakomitych fachowców. Nie brakowało też ważnych informacji i aktualnych przepisów dla przedsiębiorców  – mówiła Alicja Górska, prezes zarządu Kędzierzyńsko-Kozielskiego Parku Przemysłowego, który jest koordynatorem projektu w naszym mieście.

 

Konferencję otworzyła prezydent miasta Sabina Nowosielska, a wśród prelegentów byli: Mirosław Pachucki z działu organizacyjno-prawnego Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, Paweł Wójtowicz z biura finansowania projektów regionalnych Banku Gospodarki Krajowej i Andrzej Krótki z Instytutu Doskonalenia Produkcji Gliwice.

 

Z kolei o tym jak wygląda inwestowanie na naszym terenie dyskutowano podczas panelu z udziałem przedstawicieli różnych firm z regionu. Wśród nich był Paweł Gajowski, prezes zarząd Technika Recykling Sp. z o.o.. Firma ta kupiła działkę o powierzchno 0,65 ha na Polu Południowym, gdzie planuje zrealizować swój projekt inwestycyjny polegający na recyklingu czarnej masy z baterii cynkowo-węglowych i alkalicznych. Technologia została opracowana przez naukowców z gliwickiego Instytutu Metali Nieżelaznych.

W ramach projektu planowana jest budowa specjalistycznej instalacji, a także hal produkcyjnych, budynków magazynowych i socjalnych. Kwota inwestycji to ponad 11 mln zł. Inwestycja ma być zrealizowana do końca przyszłego roku.

 

- Szukaliśmy miejsca pod inwestycje i lokalizację w Kędzierzynie-Koźlu polecono mi w Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. To dobre miejsce na tego typu przedsięwzięcia i dziwię się, że na Polu Południowym nie ma jeszcze takiego ruchu inwestycyjnego - przyznał Paweł Gajowski.

 

Również pierwszego dnia ŚTP w naszym mieście w Zespole Szkół nr 3 w Sławięcicach ogłoszono konkursu dla młodzieży pn. „Kędzierzyn-Koźle Miastem Dobrej Chemii – społeczna kampania reklamowa”.

Przedmiotem konkursu jest opracowanie projektu kampanii społecznej reklamującej Kędzierzyn-Koźle jako miasto chemii, przyjazne mieszkańcom, w którym dobrze się żyje. Dla chętnych jeszcze w listopadzie KKPP przeprowadzi warsztaty pn. „Jaka powinna być dobra społeczna kampania reklamowa?”. Prace konkursowe będzie można zgłaszać do końca lutego przyszłego roku, a ogłoszenie wyników nastąpi w marcu.

 

Na 15 listopada zaplanowano cykl spotkań ze specjalistami w różnych dziedzinach, a warsztaty tematyczne odbywać się będą od godz. 9 w Centrum Obsługi Inwestora przy ul. Wojska Polskiego oraz w Kędzierzyńsko-Kozielskim Inkubatorze Przedsiębiorczości przy ul. Szkolnej.

Z kolei młodzież szkolna odbędzie wycieczki do firm: Spot Light sp. z o.o., ICSO „Blachownia” oraz A. Berger Polska sp. z o.o.

Propozycje trzeciego dnia (16 listopada) ŚTP w naszym mieście skierowane są głównie do młodych ludzi. Warsztaty rozwojowe dla uczniów szkół średnich odbywać się będą w Centrum Obsługi Inwestora w godz. 8.30-13.30. W tym samym miejscu o godz. 10 przeprowadzone zostaną zajęcia pn. „Zrób dobre wrażenie – autoprezentacja na rozmowie kwalifikacyjnej”.

Tego dnia uczniowie odwiedzą też firmę Komet Urpol sp. z o.o.

 

konferencja_stp (4)
konferencja_stp (4)
konferencja_stp (8)
konferencja_stp (8)
konferencja_stp (9)
konferencja_stp (9)
konferencja_stp (6)
konferencja_stp (6)
konferencja_stp (14)
konferencja_stp (14)
konferencja_stp (7)
konferencja_stp (7)
konferencja_stp (12)
konferencja_stp (12)
konferencja_stp (3)
konferencja_stp (3)
konferencja_stp (1)
konferencja_stp (1)
konferencja_stp (13)
konferencja_stp (13)

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy