Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Przed nami jedenasta edycja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. Liczne wydarzenia związane z tą akcją odbędą się w Kędzierzynie-Koźlu w dniach 14-16 listopada. Koordynatorem projektu w naszym mieście jest Kędzierzyńsko-Kozielski Park Przemysłowy.

 

Podobnie jak w poprzednich edycjach, tak i teraz przygotowano panele dla przedstawicieli biznesu oraz młodzieży.

14 listopada w hotelu „Hugo” przy ul. Władysława Orkana o godz. 11 rozpocznie się konferencja pt. „Inwestowanie. Decyzja pomiędzy szansą a ryzykiem”.

 

Tego samego dnia w Zespole Szkół nr 3 w Sławięcicach o godz. 9.30 odbędzie się ogłoszenie konkurs dla młodzieży pn. „Kędzierzyn-Koźle Miastem Dobrej Chemii – społeczna kampania reklamowa”. Przedmiotem konkursu jest opracowanie projektu kampanii społecznej reklamującej Kędzierzyn-Koźle jako miasto chemii, przyjazne mieszkańcom, w którym dobrze się żyje. Dla chętnych jeszcze w listopadzie KKPP przeprowadzi warsztaty pn. „Jaka powinna być dobra społeczna kampania reklamowa?” Prace konkursowe będzie można zgłaszać do końca lutego przyszłego roku, a ogłoszenie wyników nastąpi w marcu.

Więcej o konkursie: TUTAJ

 

Z kolei o godz. 10 uczniowie spotkają się z trenerem marketingu internetowego Mirosławem Marcem, a temat jego prelekcji to: „jak zostać ekspertem, zmienić hobby na pracę w oparciu o media społecznościowe?

 

15 listopada zaplanowano cykl spotkań ze specjalistami w różnych dziedzinach, a warsztaty tematyczne odbywać się będą od godz. 9 w Centrum Obsługi Inwestora przy ul. Wojska Polskiego oraz w Kędzierzyńsko-Kozielskim Inkubatorze Przedsiębiorczości przy ul. Szkolnej.

Z kolei młodzież szkolna odbędzie wycieczki do firm: Spot Light Sp. z o.o., ICSO „Blachownia” oraz A. Berger Polska Sp. z o.o

 

Propozycje trzeciego dnia ŚTP w naszym mieście skierowane są głównie do młodych ludzi. Warsztaty rozwojowe dla uczniów szkół średnich odbywać się będą w Centrum Obsługi Inwestora przy ul. Wojska Polskiego w godz. 8.30-13.30. W tym samym miejscu o godz. 10 dla osób szukających pracy przeprowadzone zostaną zajęcia pn. „Zrób dobre wrażenie – autoprezentacja na rozmowie kwalifikacyjnej”.

Tego dnia uczniowie odwiedzą też firmę Komet Urpol Sp. z o.o.

 

Szczegółowy program na plakacie:

plakat_stp2018
plakat_stp2018

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy