Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Chcesz przysłużyć się środowisku? Przymierzasz się do wymiany starego pieca lub podłączenia do sieci ciepłowniczej, ale brakuje ci środków? Złóż w urzędzie miasta Kędzierzyna-Koźla deklarację, a samorząd województwa wesprze finansowo twoje plany.

 

Zarząd województwa opolskiego ogłosił nabór wniosków o dofinansowanie projektów związanych z wymianą indywidualnych źródeł ciepła w gospodarstwach domowych (budynkach jednorodzinnych) oraz we wspólnotach mieszkaniowych (budynkach wielorodzinnych) na bardziej ekologiczne źródła ciepła lub likwidacją indywidualnych źródeł ciepła w celu przyłączenia do sieci ciepłowniczych lub gazowych.

 

Wniosek o udzielenie powyższego dofinansowanie składa gmina. W związku z tym zapraszamy wszystkich zainteresowanych mieszkańców oraz zarządców z Kędzierzyna-Koźla do wypełnienia deklaracji dotyczącej chęci uczestnictwa w programie poprawy jakości powietrza.

 

Deklaracja ma charakter sondażowy. Nie jest wnioskiem o dofinansowanie, ale ma na celu określenie skali zapotrzebowania na wymianę pieców wśród mieszkańców naszego miasta. Program będzie realizowany pod warunkiem uzyskania przez Kędzierzyn-Koźle zewnętrznych środków.

 

Deklaracje są przyjmowane do 31 października w Wydziale Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miasta Kędzierzyn-Koźle, ul. Piramowicza 32, pok. 431.

Tu też można ją otrzymać albo pobrać ze strony www.kedzierzynkozle.pl. Dodatkowe informacje są udzielane także pod numerami telefonów tel. 774034475, 774050387.

 

W przypadku pozyskania przez Kędzierzyn-Koźle zewnętrznych środków wnioskodawcy będą mogli uzyskać dofinansowanie w wysokości 84 proc. kosztów realizacji inwestycji. Do wniosku można zgłosić zadania, które zostały lub zostaną zakończone między 1 października 2018 roku a 31 grudnia 2020 roku.

 

 

Źródło: urząd miasta

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy