Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Założenia reformy prawa gospodarczego, zawarte w tzw. Konstytucji Biznesu, były głównym tematem konferencji pn. „Prawo dla przedsiębiorczości - małe firmy, duże zmiany”, która 16 października odbyła się w Kędzierzynie-Koźlu.

 

W spotkaniu, skierowanym do przedsiębiorców z naszego terenu, udział wzięli również m.in. przedstawiciele Urzędu Zamówień Publicznych, Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, Zakładu Ubezpieczeń Społecznych czy Izby Administracji Skarbowej.

 

- Prawo naprawdę zmieniło fundamentalnie relacje przedsiębiorca - administracja państwowa na korzyść przedsiębiorcy. Dzisiaj prawo jest jednoznacznie po stronie przedsiębiorcy i to znajduje swoje odzwierciedlenie w filozofii Konstytucji Biznesu – mówił do zebranych Marcin Ociepa, podsekretarz stanu w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii, który zaznaczył, że kluczową kwestią jest zmiana mentalności, zarówno po stronie przedsiębiorcy, jak i samych urzędów.

 

Szereg informacji o nowych uregulowaniach prawnych mających wspierać rozwój niewielkich firm przekazali m.in.: Adam Banaszak - zastępca prezesa Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, Barbara Loba – wiceprezes Urzędu Zamówień Publicznych, Rafał Osiński – dyrektor oddziału Urzędu Dozoru Technicznego we Wrocławiu i Bożena Kaleta – zastępca dyrektora Izby Administracji Skarbowej w Opolu.

 

W hotelu "Court", gdzie odbyło się spotkanie, można też było skorzystać z porad ekspertów z Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii, Ministerstwa Finansów, Krajowej Administracji Skarbowej, Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich, Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Banku Gospodarstwa Krajowego oraz Agencji Rozwoju Przemysłu.

 

Cykl konferencji pn. Prawo dla przedsiębiorczości - małe firmy, duże zmiany” organizowany jest w kilkudziesięciu miastach przez Polską Agencję Rozwoju i Przedsiębiorczości.

 

kb (16)
kb (16)
kb (22)
kb (22)
kb (14)
kb (14)
kb (8)
kb (8)
kb (7)
kb (7)
kb (20)
kb (20)
kb (23)
kb (23)
kb (4)
kb (4)
kb (25)
kb (25)
kb (15)
kb (15)

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy