Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

„Gazeta Prawna” po raz drugi przygotowała ranking „Europejska Gmina - Europejskie Miasto”. Ranking wyróżnia samorządy, na obszarze których osiągane są największe sukcesy w pozyskiwaniu środków unijnych. W przedsięwzięciu uwzględniane są wszystkie programy unijne, których beneficjentami są nie tylko władze samorządowe i podległe im jednostki organizacyjne, ale także przedsiębiorcy i organizacje społeczne.

Najwyżej z samorządów naszego powiatu i województwa uplasował się w ogólnej stawce Kędzierzyn-Koźle – zajął 16. miejsce w kraju. Pozostałe samorządy zajęły znacznie odleglejsze miejsca. Dla przykładu gmina Reńska Wieś w rankingu była 517.
W województwie opolskim Kędzierzyn-Koźle wyprzedził Brzeg i Ujazd, a dopiero czwarta była stolica regionu. Czternastą lokatę na 71 gmin zajęła Polska Cerekiew, kolejną Bierawa, 17. miejsce – Reńska Wieś, 33. – Pawłowiczki, a dopiero 54. lokata przypadła Ciskowi.
W rankingu „Europejska Gmina - Europejskie Miasto 2008” brane są pod uwagę wszystkie programy pomocowe, których beneficjentami są zarówno władze samorządowe, jak i przedsiębiorstwa, rolnicy i organizacje społeczne. Podstawą do oceny jest wartość przyznanej pomocy z UE, liczba realizowanych projektów w stosunku do liczby mieszkańców. Dane obejmują umowy podpisane do końca 2007 roku (bez programów przedakcesyjnych).

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy