Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

KOMET-URPOL to zakład wytwarzający specjalistyczne narzędzia do obróbki skrawaniem, które wykorzystywane są w przemyśle motoryzacyjnym, lotniczym, maszynowym, zbrojeniowym i wielu innych.

 

Zakład produkcyjny, zlokalizowany w Kędzierzynie-Koźlu przy ul. Przyjaźni 47b, wyposażony jest w nowoczesny park maszynowy, który stanowią głównie obrabiarki CNC renomowanych producentów.

 

 

Zawód operatora CNC stanowi największy odsetek zatrudnionych w naszej firmie pracowników, dlatego też powstała inicjatywa stworzenia klasy Operatora Obrabiarek Skrawających w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Kędzierzynie-Koźlu, z którą KOMET-URPOL współpracuje nieprzerwanie od 2011 roku.

 

Co to w praktyce oznacza dla potencjalnego kandydata?

Trzyletnia nauka w szkole branżowej daje możliwość odbycia praktyki w zakładzie pracy w wymiarze dwóch dni tygodniowo. W tym czasie uczniowie nabywają umiejętności z obróbki ręcznej oraz obróbki maszynowej. Wszystko dzieje się pod nadzorem dedykowanego nauczyciela zawodu, który służy pomocą w trakcie trwania nauki i wspiera rozwój praktykantów. W hali produkcyjnej wyznaczono specjalne stanowiska do nauki oraz zakupiono maszyny przeznaczone tylko i wyłącznie na potrzeby uczniów. Uczniowie korzystają również z profesjonalnego symulatora 3D do konstruowania narzędzi, dzięki któremu natychmiast widzą efekty swojej pracy i postępy w nauce.

 

Praktykanci są wynagradzani comiesięczną pensją oraz mogą liczyć na benefity w postaci:

* finansowania biletów miesięcznych,

* dodatkowych bonusów na święta i wakacje,

* premii za świadectwa z czerwonym paskiem.

Po ukończeniu trzech klas szkoły uczeń potrafi programować maszyny sterowane numerycznie. Nasi uczniowie mają pierwszeństwo podczas rekrutacji nowych pracowników. KOMET-URPOL zatrudnia personel wyłącznie na podstawie umowy o pracę, na pełny etat. Zapewnia dobre wynagrodzenie oraz dostęp do wielu benefitów.

 

Nabór na rok szkolny 2018/2019 jest w toku. Zapraszamy wszystkich chętnych kandydatów do zdobywania praktycznych umiejętności w komfortowych warunkach, jakie zapewnia KOMET-URPOL.

 

 

Chętnych zapraszamy do kontaktu pod adresem e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy