Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Adam Wróbel, Filip Kołakowski, Piotr Cichoń i Jan Ochał z Kędzierzyna-Koźla przystąpili do projektu „Młodzi Przedsiębiorczy” i z powodzeniem tworzą aplikację i serwis internetowy, który zaprezentowali na Ogólnopolskim Pokazie Projektów Młodzieżowych.

 

Uczniowie klas gimnazjalnych PSP nr 19 we wrześniu ubiegłego roku postanowili wziąć udział ogólnopolskim w projekcie, który polega na edukacji młodzieży w zakresie przedsiębiorczości i stworzeniu własnego prototypu firmy, która miałaby przynosić zyski z wymyślonych produktów.

 

- Zdecydowaliśmy się na pomysł, który zakładał stworzenie firmy odzwierciedlającej działanie grupy projektowej RedFox Development Group, w której usługi wszedłby serwis Your Inspiration, powstający specjalnie pod ten projekt serwis Sworker i sieć logowania RFN łącząca obydwa serwisy, a także umożliwiająca logowanie na innych stronach tak jak Facebook Login – wyjaśnia Adam Wróbel.

 

Uczniowie z Kędzierzyna-Koźla tworzą wirtualną (na razie) spółkę, której głównymi produktami będzie pierwszy na świecie serwis starający się pomóc ludziom, którzy nie mają pomysłu na biznes, a także serwis gromadzący funkcje dostępne w internecie najbardziej przydatne i wykorzystywane przez twórców i biznesmenów.

Sworker to aplikacja internetowa dla przedsiębiorców i twórców, mająca na celu ułatwić im pracę. Z kolei Your Inspiration to serwis mający za zadanie pomóc znaleźć inspiracje opierając się na wzajemnej pomocy użytkowników.

 

Panowie wzięli się do pracy i podzielili zajęciami. Adam Wróbel zarządzał i tworzył aplikacje. Z kolei Filip Kołakowski zajął się organizacją spotkań oraz koordynacją dalszego rozwoju aplikacji. Piotr Cichoń opracował biznesplan oraz strategię działania. Natomiast Jan Ochał zajął się kontaktem z przyszłymi odbiorcami oraz zarządzaniem zawartością aplikacji.

 

- Oczywiście masa konkursów i zajęć szkolnych pokrzyżowała nam plany i sprawiła, że prawie zawsze każdy zajmował się tym czym nie powinien, aby zastąpić innych. Udało nam się jednak przetrwać ten trudny okres i dalej wyszliśmy na prostą. Naszą ciężką pracę zauważono, przez co dostaliśmy się na Ogólnopolski Pokaz Projektów Młodzieżowych w Warszawie oraz galę finałową Młodych Przedsiębiorczych w Katowicach - relacjonuje Adam Wróbel. - To jednak dla nas nie koniec, gdyż przed nami dokończenie Sworkera i przebudowa Your Inspiration w wakacje. Nic by się nie udało bez wsparcia naszego opiekuna Damiana Szyszko - dodał kędzierzynianin.

 

Uczniowie z "Dziewiętnastki" swoje dokonania zaprezentowali 12 czerwca podczas konferencji OPPM, którą od kilkunastu lat organizuje Centrum Edukacji Obywatelskiej w Arkadach Kubickiego Zamku Królewskiego w Warszawie.

 

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy