Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Znalazłeś starszy samochód w przystępnej cenie i zamierzasz go nabyć? Zanim sfinalizujesz transakcję sprawdź, ile będzie Cię kosztować obowiązkowe ubezpieczenie komunikacyjne. Może się bowiem okazać, że kwota będzie niewspółmiernie wysoka do wartości auta.

 

Jak wynika z danych, średnia cena ubezpieczenia OC na Rankomat.pl waha się w granicach 1032 zł. Niektórzy kierowcy muszą liczyć się z wyższą składką – szczególnie, jeśli mają w planach ubezpieczyć pojazd ze starszego rocznika.

Od czego zależy wysokość składki OC?

Jeśli zastanawiasz się, co wpływa na cenę OC samochodu, nie da się wskazać jednego czynnika. Ubezpieczyciele biorą pod uwagę mnóstwo parametrów:

  • wiek i doświadczenie kierowcy
  • miejsce zamieszkania
  • pojemność silnika
  • rocznik pojazdu.

Okazuje się, że wiek samochodu może mieć istotny wpływ na wysokość składki. Biorąc pod uwagę fakt, że częstotliwość wystąpienia awarii jest tutaj większa, istnieje większe ryzyko spowodowania stłuczki czy wypadku. Ubezpieczyciele, aby się przed tym ustrzec, podnoszą wysokość składki – tak, by mogła ona zrekompensować ich finansową odpowiedzialność.

OC starego samochodu – kalkulacje

To, ile zapłacisz za ubezpieczenie OC starszego pojazdu, zależy od wielu czynników. Poniżej przedstawiamy kilka przykładowych kalkulacji różniących się m.in. wiekiem kierowcy, doświadczeniem kierowcy, miejscem zamieszkania.

Przykład 1. Jesteś 34-letnim kierowcą, który prawo jazdy ma od 2002 roku. Mieszkasz w Kielcach. Ubezpieczasz Forda Fiestę z rocznika 2000 (1,25 Ambiente 75 KM). Najtańsze ubezpieczenie OC wykupisz w Link4 (494,17 zł).

Przykład 2. Jesteś 20-letnim kierowcą, który ma prawo jazdy od 2016 roku. Mieszkasz w Kielcach. Ubezpieczasz Forda Fiestę z rocznika 2000 (1,25 Ambiente 75 KM). W Axa Direct kupisz najtańszą polisę OC (2647 zł).

Przykład 3. Masz 25 lat i mieszkasz w Katowicach. Prawo jazdy zdobyłeś w 2015 roku. Kupujesz polisę dla Forda Fiesty z rocznika 2000 (1,25 Ambiente 75 KM). Na najtańsze ubezpieczenie OC możesz liczyć w Link4 (1884,85 zł).

Porównaj i kup tanie OC

Jeżeli chcesz kupić tanie OC, nie decyduj się na przypadkową ofertę. Wystarczy, że porównasz proponowane ubezpieczenia – każdy ubezpieczyciel może w inny sposób szacować ryzyko ubezpieczeniowe. Dlatego skorzystaj z serwisów porównywarkowych, takich jak np. Rankomat.pl, aby zaoszczędzić nawet do 50 proc. na wysokości składki obowiązkowej polisy.

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy