Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Przekazanie umów o dofinansowanie projektów budowy czterech punktów selektywnego zbierania odpadów komunalnych odbyło się w piątek 23 marca w urzędzie miasta w Kędzierzynie-Koźlu. Związek międzygminny "Czysty Region" przy pomocy samorządu województwa opolskiego chce postawić PSZOK-i.

 

Jeden z projektów dotyczy trzech punktów w Leśnicy, Ujeździe i Walcach, a drugi projekt gminy Zdzieszowice. Ich łączna wartość wynosi ponad 2,5 mln. zł., z czego 2,1 mln. zostanie dofinansowane ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego. PSZOK-i mają powstać do jesieni.

 

- W naszej przestrzeni życia codziennego pojawiają się coraz to dziwnie brzmiące nazwy różnych instytucji, miejsc i m.in. dla czterech naszych gmin przekazujemy dofinansowanie na Punkty Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych. Brzmi to przerażająco, ale tak na prawdę tworzymy miejsca, gdzie my jako mieszkańcy będziemy mogli w każdej wolnej chwili zawieźć śmieci. Odpady będą przetwarzane, aby później zrobić z nich surowiec, który następnie będzie zagospodarowany przez odpowiednie firmy - powiedział Andrzej Buła, marszałek województwa opolskiego i dodał, że im bardziej skuteczniejsi będziemy w segregacji odpadów, tym mniej ich trafi do pieców.

Związek międzygminny działa w jedenastu gminach, a docelowo planuje zbudować 12 PSZOK-ów. Na osiem pozostałych chce zdobyć dofinansowanie z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Dwa z nich powstaną w Kędzierzynie-Koźlu.

 

- Dzisiejsze podpisanie umowy nie dotyczy gminy Kędzierzyn-Koźle, ale nasza gmina jest liderem związku międzygminnego i cieszymy się, że w naszych związkach, w naszych miastach partnerskich podpisano takie umowy. Następne umowy w najbliższym czasie będą dotyczyć już także Kędzierzyna-Koźla - powiedziała prezydent miasta Sabina Nowosielska.

 

DSC_0005
DSC_0005
DSC_0007
DSC_0007
DSC_0008
DSC_0008
DSC_0009
DSC_0009
DSC_0011
DSC_0011
DSC_0029
DSC_0029
DSC_0036
DSC_0036
DSC_0042
DSC_0042
DSC_0055
DSC_0055

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy