Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Mieszkańcy z niecierpliwością oczekują zakończenia budowy Kędzierzyńsko-Kozielskiego Centrum Aktywności „Wodne oKKo” na os. Azoty. Prace posuwają się do przodu o czym przekonaliśmy się na miejscu. Miejmy nadzieję, że to już definitywny koniec perypetii z tą inwestycją.

 Przypomnijmy 29 grudnia 2017 roku uchylono pozwolenie na budowę, o co wnioskował główny wykonawca tego zadania - firma Erbud. Wszystko przez to, że projektant nie wywiązał się należycie z umowy na sporządzenie projektów: budowlanego i wykonawczego.
W trybie pilnym sporządzono nowy projekt i na jego podstawie uzyskano pozwolenie na budowę. Kształt kompleksu w nowym projekcie został zmodyfikowany.
 - W połowie lutego otrzymaliśmy nowe pozwolenie na budowę kompleksu basenowo-rekreacyjnego w Azotach, w oparciu o nowy projekt budowlany. Realizacja prac w „Wodnym OKKu" trwa. Otwarcie basenu zewnętrznego jest planowane na 1 czerwca, a basenu krytego na 1 sierpnia - informuje rzecznik Urzędu Miasta Kędzierzyn-Koźle Jarosław Jurkowski.


Przypomnijmy pierwotnie kompleks miał zostać oddany do użytku jeszcze w listopadzie 2017 roku, ale to między innymi konieczność zmiany sposobu ogrzewania obiektu i późniejsze problemy z projektantem, spowodowały przesunięcie terminu otwarcia „Wodnego oKKa”. Jednocześnie ostatnio władze miasta zdecydowały się na kolejną zmianę w projekcie pływalni, dotyczącą niecki basenu wewnętrznego. Początkowo projekt zakładał, że będzie ona wykafelkowana. Teraz zdecydowano się na wykonanie niecki ze stali nierdzewnej.

Więcej w "Nowej Gazecie Lokalnej" (kup e-wydanie)

 

basen_1a
basen_1a
basen_2a
basen_2a
basen_3a
basen_3a
basen_4a
basen_4a
basen_5a
basen_5a

 

 

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy