Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Wymieniłeś piec na ekologiczny, zamontowałeś solary, zakupiłeś kompostownik? Wciąż możesz uzyskać na to dofinansowanie, ale wniosek trzeba złożyć w urzędzie miasta do końca marca.

 

W październiku 2017 r. została zmieniona uchwała Rady Miasta Kędzierzyn-Koźle w sprawie zasad i trybu udzielania dotacji celowej z budżetu gminy Kędzierzyn-Koźle na finansowanie lub dofinansowanie kosztów inwestycji z zakresu ochrony środowiska i gospodarki wodnej. Zgodnie z jej poprzednimi zapisami wciąż można uzyskać dofinansowanie na wykonane przed 23 października 2017 r. inwestycje proekologiczne:

 

1. Wymianę dotychczasowego systemu ogrzewania budynków i lokali, polegającego na ogrzewaniu za pomocą pieca lub pieców opalanych węglem lub koksem, na ekologiczny system ogrzewania lub budowę ekologicznych systemów ogrzewania w budynkach nowo wzniesionych oraz budynkach i lokalach dotychczas nieogrzewanych;

 

2. Zakup i montaż instalacji solarnych lub innych urządzeń wykorzystujących energię ze źródeł odnawialnych do podgrzewania wody użytkowej i centralnego ogrzewania w budynkach;

 

3. Zakup przez osoby fizyczne kompostowników do kompostowania odpadów biodegradowalnych z gospodarstw domowych (dotyczy tylko budynków jednorodzinnych).

 

Wnioski składane na starych zasadach będą przyjmowane tylko do końca marca br. Od kwietnia nie będzie już prawnych możliwości ich rozpatrzenia. W przypadku dodatkowych pytań prosimy o kontakt pod nr. tel. 77 40 50 386 lub 77 40 50 387.

Jeśli masz dopiero zamiar zainwestować w proekologiczne urządzenia – nic straconego. Po zmianie przepisów gmina Kędzierzyn-Koźle oferuje też nowe, wyższe dofinansowania do wymiany urządzeń, ale warunkiem jest złożenie wniosku przed wymianą starego ogrzewania lub zakup solara/kompostownika po 23 października 2017 roku.

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy