Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Jakie dotacje dla firm są jeszcze do wzięcia? Gdzie znaleźć unijne pożyczki bez opłat i prowizji? Co zmieniło się w przepisach dla firm w ostatnich miesiącach? Tego wszystkiego będzie można się dowiedzieć podczas spotkań, na które zaprasza marszałek województwa opolskiego Andrzej Buła.

Celem cyklu „Opolskie dla biznesu” będzie zaprezentowanie firmom z Opolszczyzny - w ciekawy i zwięzły sposób - pełnej oferty unijnego wsparcia, jakie mogą uzyskać od jednostek podlegających samorządowi województwa, a także poinformowanie w formie eksperckich wystąpień o zmianach w zakresie prawa czy podatków.

Spotkania startują 19 marca w Opolu i potrwają do końca kwietnia. Odbędą się we wszystkich miastach powiatowych (kalendarz do pobrania poniżej). W jednym miejscu, w pigułce, przedsiębiorcy otrzymają kompleksową wiedzę oraz bieżące informacje o ostatnich zmianach w przepisach.

 

Spotkaniom towarzyszyć będzie Giełda Produktów Województwa Opolskiego dla Firm, która umożliwi bezpośrednie rozmowy z instytucjami oferującymi poszczególne produkty. Swoje stoiska przygotują pośrednicy finansowi, którzy udzielają unijnych pożyczek bez opłat i prowizji (w określonych warunkach pożyczki te są nawet zerowo oprocentowane).

 

Będzie też Opolski Regionalny Fundusz Poręczeń Kredytowych i Opolski Regionalny Fundusz Rozwoju, który oprócz inwestycyjnych pożyczek dla firm (także startupów) ma również pożyczki obrotowe.
Nie zabraknie także stoiska Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki (OCRG). Tu będzie można uzyskać informacje m.in. o terminach składania wniosków na dofinansowanie szkoleń, usług doradczych i specjalistycznych oraz warunkach udzielania dotacji.

 

Do pobrania: 

PDF icon kalendarz_spotkan.pdf

 

 

 

Źródło: urząd miasta

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy