Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Nowy rok szkolny dla uczniów w powiatach strzeleckim i kędzierzyńsko-kozielskim to okazja do kształtowania swojej zawodowej przyszłości. Firma Mubea Automotive Poland Sp. z o.o., od 2015 roku funkcjonująca w Zimnej Wódce, przyjmuje w swoje szeregi uczniów praktycznej nauki zawodu, by zapewnić im w przyszłości pracę.

 

Mubea Automotive Poland to firma rodzinna, założona w 1916 roku w Attendorn w Niemczech. Od 2015 roku działa na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Zimnej Wódce, gmina Ujazd. Jest producentem części samochodowych, a specjalizuje się w elementach sprężystych - sprężynach zaworowych, opaskach zaciskowych i sprężynach talerzowych do automatycznych skrzyń biegów. Zainwestowała w budynki, wyposażenie i maszyny produkcyjne w Polsce już ponad 120 mln złotych, a obecnie zatrudnia 300 osób. Na całym świecie Mubea jest obecna na niemal wszystkich kontynentach i zatrudnia ponad 12 tysięcy ludzi. Firma już teraz myśli o swojej przyszłości i funduje stypendia dla uczniów szkół zawodowych i techników. W kolejnym roku firma zamierza wprowadzić praktyczną naukę zawodu dla uczniów szkół branżowych pierwszego stopnia.

- Jesteśmy firmą nastawioną na rozwój i przyszłość - mówi Jiři Matyáš, dyrektor zakładu w Zimnej Wódce - do naszej tradycji należy kształcenie kolejnych pokoleń pracowników. W naszej siedzibie w Attendorn 95 procent pracowników wykształciło się w zakładowych warsztatach. Takie same systemy nauczania młodych ludzi wprowadziliśmy we wszystkich naszych zakładach, np. w Czechach czy Chinach. Teraz kolej na uczniów polskich szkół - podsumowuje.

Mubea od 2016 roku współpracuje z Centrum Kształcenia Ustawicznego i Zawodowego w Strzelcach Opolskich. Pierwsze kroki na drodze ku ścisłej współpracy podjęła także z Zespołem Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Kędzierzynie-Koźlu. Po roku przygotowań Mubea zaoferowała uczniom system stypendialny: każdy uczeń w nim uczestniczący - w zależności od tego, do której klasy uczęszcza, jakie ma oceny i obecność - może otrzymać do 640 złotych stypendium miesięcznie.

 

Organizujemy też piknik rodzinny

 

Stawiamy na uczniów kierunków technicznych- mówi kierownik działu personalnego, Marcin Wojnarowski- mechaników, elektryków, mechatroników, specjalistów obróbki skrawaniem. Przetwarzamy metal i zależy nam na pracownikach, którzy umieją się z nim obchodzić. Naszym uczniom oprócz stypendium zaoferujemy także możliwość odbywania praktycznej nauki zawodu, obowiązkowych praktyk, a także pracę wakacyjną, dzięki której zarobią na własne potrzeby. Będą mogli bezpłatnie korzystać z autobusu dowożącego do pracy oraz zakładowej stołówki, którą uruchomimy - dodaje.

Od września 2017 ze stypendium skorzysta siedmiu uczniów CKUiZ w Strzelcach: czterech uczniów technikum w zawodzie Technik Mechatronik i trzech uczniów szkoły branżowej pierwszego stopnia w zawodzie Operator Obrabiarek Skrawających. Jestem bardzo szczęśliwy, że młodzi ludzie będą mogli uczyć się u nas zawodu i otrzymać po zakończeniu nauki pracę w Mubea - stwierdza Marcin Wojnarowski. Oni są przyszłością naszej firmy.

Dołączenie do programu stypendialnego jest proste: wystarczy skontaktować się z działem personalnym Mubea. Dodatkowo, Mubea się rozrasta i będzie poszukiwać pracowników, szczególnie techników i specjalistów w zakresie obróbki metalu, zwłaszcza cieplnej i skrawaniem. Pod koniec 2019 roku planuje zatrudniać niemal 500 osób.

Wszystkich zainteresowanych zapraszam do obserwowania strony www.mubea.com, do kontaktu mailowego pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., telefonicznego pod numerem 793 800 318 lub do składania swoich CV bezpośrednio w siedzibie firmy - zachęca Joanna Wiciok, na co dzień zajmująca się rekrutacją.

 

 Jesteśmy dumni z naszych nowoczesnych maszyn

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy