Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Budowanie zespołu, motywowanie i zarządzanie zaangażowaniem pracowników to tematy warsztatów, które będą towarzyszyć IV Turniejowi Piłki Nożnej Opolskich Firm o Puchar Marszałka Województwa Opolskiego. Wydarzenia te mają integrować środowisko opolskich przedsiębiorców poprzez sport.

 

 

Organizuje je podlegające samorządowi województwa Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki (OCRG).

- Zagadnienia, które będą poruszane w trakcie warsztatów, dobraliśmy zgodnie z zainteresowaniami opolskich przedsiębiorców – wyjaśnia Iwona Święch - Olender, kierownik Centrum Obsługi Inwestora i Eksportera działającego przy OCRG. - Z ankiety przeprowadzonej w trakcie ostatniego spotkania Klubu Dyrektorów HR wynikało, że firmy bardzo interesuje właśnie temat motywacji pracowników. A to wiąże się z pracą zespołową.

- Piłka nożna jest bez wątpienia grą zespołową. Na boisku musi grać team, podobnie jak w biznesie. Tylko zgrana drużyna, której członkowie znają swoje role i są zmotywowani do gry, jest w stanie osiągnąć sukces. Stąd pomysł, by organizowany przez nas turniej piłkarski połączyć właśnie z taką tematyką warsztatów – tłumaczy dyrektor OCRG Roland Wrzeciono.

Warsztaty kierowane są do kadry menadżerskiej i właścicieli firm. Prowadzone będą równolegle do rozgrywek turniejowych. Rozpoczną się o godz. 10.30 i potrwają do godz. 13, tak by ich uczestnicy zdążyli przenieść się na boisko i zobaczyć finały rozgrywek. Zakończono już przyjmowanie zgłoszeń drużyn piłkarskich. Do 8 września przyjmowane są natomiast na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. zgłoszenia na warsztaty. Turniej piłkarski i warsztaty dla firm odbywać się będą już po raz czwarty. - Nie ma milszego widoku dla marszałka województwa, który z wykształcenia jest trenerem piłki nożnej, niż zobaczyć, że tyle osób w regionie chce grać w piłkę – mówił podczas ubiegłorocznej edycji wydarzenia marszałek województwa opolskiego Andrzej Buła. Podkreślał też, że cieszy go, iż służącemu integracji środowiska biznesowego w regionie turniejowi towarzyszy ciekawe spotkanie, które podnosi wiedzę i uzupełnia kompetencje dotyczące zarządzania ludźmi.

– Staramy się, by nasza oferta kierowana do firm m.in. poprzez działania OCRG była kompleksowa i nie ograniczała się tylko do sprawnego dzielenia unijnych dotacji oraz profesjonalnej obsługi inwestorów, ale też integrowała przedsiębiorców i wychodziła naprzeciw ich potrzebom – tłumaczy marszałek Andrzej Buła.

Podczas warsztatów o zarządzaniu organizacją przez pryzmat budowania zaangażowania pracowników mówić będzie Maciej Sasin, trener, coach, konsultant rozwoju organizacji, który pracował m.in. w grupie dilerskiej Audi. Podczas swojego wystąpienia podpowie np. jak sprawić, by pracownicy dawali z siebie więcej oraz jakie są dobre praktyki w budowaniu zaangażowania pracowników. W tegorocznej edycji turnieju piłkarskiego na stadionie MKS-u Kluczbork walczyć będzie dwadzieścia drużyn.

Tytułu bronić będzie drużyna Chespy z Krapkowic, którą z pewnością spróbuje pokonać drugi w ub. roku zespół Narzędziowni Pszenica. Prócz tego swoje drużyny wystawiają w turnieju m.in. Grupa Azoty ZAK SA, Marcegaglia, Neapco, Browar Namysłów, Multiserwis, Adamietz, IFA Rotorion, FM Logistic czy Kelvion.

 

 

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy