Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Rada Nadzorcza Grupa Azoty ZAK S.A. dokonała zmian w zarządzie największej firmy w regionie. Z dniem 30 czerwca stanowisko prezesa obejmie Paweł Mortas, który zastąpi Mateusza Gramzę.

 

Z zarządem pożegnał się też dotychczasowy wiceprezes Adam Gąsiorowski - podobnie jak Mateusz Gramza pełnił funkcję od kwietnia 2016 roku. Stanowisko zachował drugi wiceprezes Sławomir Brzeziński oraz powołany w marcu Kamil Bortniczuk.

Nowy zarząd będzie pracował w trzyosobowym składzie. Jego kadencja potrwa trzy lata i wygaśnie z dniem odbycia zwyczajnego walnego zgromadzenia zamykającego rok obrotowy 2019.

 

Nowy prezes Grupy Azoty Kędzierzyn - Paweł Mortas - to absolwent Wydziału Ekonomicznego na Uniwersytecie Łódzkim, specjalność ekonomia przemysłu. Posiada dyplom ukończenia studiów doktoranckich Executive DBA – INE PAN, studiował również na studiach Executive MBA – INE PAN oraz na studiach doktoranckich na Wydziale Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego, specjalność Gospodarka i Rynek.

 

Od kwietnia 2017 roku jest członkiem rady nadzorczej Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska S.A. W okresie luty-czerwiec 2017 był wiceprzewodniczącym rady nadzorczej w Grupie Azoty Zakłady Azotowe Puławy S.A. Prezes zarządu i współwłaściciel Vitkovice Machinery Polska Sp. z o.o.

Wcześniej m.in. prezes zarządu Rafako S.A., PBG S.A., Kaskada Sp. z o.o. w Warszawie oraz BDM Grupa Inwestycyjna S.A. w Warszawie. Od marca 2013 roku przewodniczący rady nadzorczej w Energomontaż S.A. W latach 2010-2012 dyrektor ds. organizacji sprzedaży w PBG S.A. W okresie od 2008 do 2009 członek rady nadzorczej w CENTRALWINGS Sp. z o.o. w Warszawie (spółka córka PLL LOT S.A.). W latach 2007-2009 przewodniczący rady nadzorczej w Elektrowni „Kozienice” S.A. w Świerżu Górnym oraz prezes zarządu w ENEA S.A. w Poznaniu.

 

 

Źródło: Grup Azoty ZAK S.A.

 

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy