Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Centrum badawczo-rozwojowe powstanie w Kędzierzynie-Koźlu. Grupa Azoty ZAK S.A. otrzymała dofinansowanie swojego projektu, którego celem jest stworzenie w ciągu trzech lat własnej infrastruktury badawczej. Za 34 miliony złotych, obok biurowca spółki przy ul. Mostowej, powstanie nowy obiekt laboratoryjny z zapleczem konferencyjnym.

Projekt w Grupie Azoty ZAK S.A. powstał w ubiegłym roku. Wniosek o dofinansowanie rozbudowy Centrum Innowacji o Centrum Badawczo - Rozwojowe (CBR) złożony został 16 grudnia do Ministerstwa Rozwoju. Natomiast 30 maja ogłoszono listę projektów, które zostały zakwalifikowane do dofinansowania. Wśród nich jest budowa kędzierzyńskiego centrum.

 

O tej bardzo dobrej informacji dla największego zakładu w regionie, poinformowali 1 czerwca na specjalnej konferencji: Mateusz Gramza, prezes Grupy Azoty ZAK S.A. oraz członek zarządu Kamil Bortniczuk i Ryszard Grzybek, dyrektor departamentu rozwoju centrum innowacji Grupy Azoty ZAK.

 

Całkowity koszt projektu to ponad 34 miliony złotych, z tego dofinansowanie wyniesie ponad 9,5 miliona złotych. Nowy budynek, w którym znajdą się laboratoria i sale konferencyjne, powstanie przy biurowcu spółki, najpóźniej do końca 2019 roku. Projekt zakłada, że pracę w CBR znajdzie minimum 30 osób, w tym kadra naukowa i obsługa, choć w zależności od ilości prowadzonych badań, może być ich znacznie więcej.

 

Więcej o innowacyjnych projektach Grupy Azoty Kędzierzyn w „Nowej Gazecie Lokalnej”, która ukaże się 6 czerwca.

tn_Centrum Badawczo Rozwojowe (1)
tn_Centrum Badawczo Rozwojowe (1)
tn_Centrum Badawczo Rozwojowe (2)
tn_Centrum Badawczo Rozwojowe (2)
tn_Centrum Badawczo Rozwojowe (3)
tn_Centrum Badawczo Rozwojowe (3)
tn_Centrum Badawczo Rozwojowe (4)
tn_Centrum Badawczo Rozwojowe (4)
tn_Centrum Badawczo Rozwojowe (5)
tn_Centrum Badawczo Rozwojowe (5)
centrum1
centrum1
centrum2
centrum2

 

Autorzy Koncepcji CBR: Konsorcjum Projektowe Archetus Sp. z o.o. i Roble Sp. z o.o.

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy