Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Firma Elektropartner we współpracy z firmą Safreema zajęły I miejsce spośród 120 wystawców na XVII Eko-Wystawie - Ciepło Przyjazne Środowisku w Pietrowicach Wielkich. Przedsiębiorstwa otrzymały jednocześnie wyróżnienie od senator Gabrieli Lenartowicz za kompleksowe rozwiązanie „Hybrydowa Termo Pompa, Turbiny Wiatrowe, Fotowoltaika” - ,,0” emisji.

Targi zorganizowano w dniach 13-14 maja. Firma Safreema Gerhard Kubitza z Raszczyc (woj. śląskie) i Elektropartner Adam Kowalczyk z Dziergowic, zwarli swoje szeregi i zdobyli najwyższy laur.

Świadcząca usługi na terenie całego kraju, firma Elektropartner istnieje od 2009 r. Jej właścicielem jest Adam Kowalczyk, rodowity mieszkaniec Dziergowic. - To dla mnie pasja, hobby i zawód - mówi właściciel Elektropartnera - firmy ze stuprocentowym kapitałem polskim. Elektropartner wykonuje we własnym zakresie nie tylko usługi z branży elektrycznej, ale także z branży odnawialnych źródeł energii, w czym pomaga współpraca nawiązana z Firmą Safreema. Elektropartner w branży usług elektrycznych działa od lat. Dzięki firmie Safreema Elektropartner rozwija się w gałęzi fotowoltaniki. Owocna współpraca przełożyła się na sukces podczas XVII Eko-Wystawy.

Elektropartner oraz Safreema projektują, sprzedają i montują instalacje fotowoltaiczne, elektrownie wiatrowe i pompy ciepła, tworzące systemy bezobsługowego ogrzewania domu i grzania ciepłej wody użytkowej z uwzględnieniem polskich i europejskich norm.

- Od 2016 r. budujemy domy energetyczne „bezobsługowe”, w których nie potrzebne są kominy, co zmniejsza koszty budowy - mówi Adam Kowalczyk. - Klient otrzymuje klucze do nowego domu wyposażonego w systemy, które zagwarantowały firmie sukces podczas XVII Eko-Wystawy.

Firma jest jednym z niewielu przedsiębiorstw, produkujących domy w technologii pasywnej (passive house).

- W naszej ofercie znajdziecie Państwo całoroczne, solidne oraz energooszczędne obiekty mieszkalne, usługowe jak również wypoczynkowe domy szeregowe.

Specjalizujemy się w budowie obiektów oraz budynków, które wznosimy na działkach własnych i działkach inwestorów. Domy wybudowane w tej technologii posiadają szereg zalet, co sprawia, że stają się najbardziej pożądanymi typami budowli w całej Europie.

Zastosowane przez nas rozwiązania stanowią odpowiedź na wymagania w zakresie norm budowlanych zdefiniowane przez europejskie organy prawodawcze, kładące nacisk na ekologię i wykorzystanie innowacyjnych technologii.

W rezultacie otrzymują Państwo domy zgodne z najnowszymi trendami, jednakże ich podstawową zaletą jest fakt, iż stanowią one konstrukcje autonomiczne, niezależne od zewnętrznych źródeł energii, wzorowane na naturalnym w przyrodzie cyklu obiegu materii i wtórnym wykorzystaniu podstawowych zasobów takich jak woda, powietrze czy energia cieplna -mówi właściciel firmy Elektropartner.

W Elektropartnerze wiedzą, że firma nie istnieje bez pracowników. Wszyscy w niej zatrudnieni posiadają bogate doświadczenie i wszelkie uprawnienia, systematycznie biorą także udział w specjalistycznych szkoleniach.

W Dziergowicach powstaje dom, który wyposażony będzie w pełną sieć nowoczesnych systemów zasilających i grzewczych, fotowoltaikę lub przydomowy wiatrak. - Zainteresowani kontrahenci będą mogli naocznie przekonać się, że można ogrzewać i zasilać dom czysto i zdrowo - podkreśla Adam Kowalczyk. - Pojawiło się już szerokie grono potencjalnych klientów, czekających, aż w obiekcie zostaną zamontowane wszystkie instalacje i rozwiązania. Na żywo będzie można zobaczyć w jaki sposób to funkcjonuje.

- Mamy gotowe rozwiązania, dopasowane do potrzeb naszych klientów: dla domów, dla biznesu, dla samorządów, itd. Instalacje fotowoltaiczne są bezobsługowe, a uzyskaną energię można przeznaczyć na bieżące zużycie w domu. To rozwiązania wytwarzające energię elektryczną do bezpośredniego zużycia w domu oraz wykorzystywanej przy jego ogrzewaniu.

Zastosowania: zasilanie urządzeń elektrycznych, oświetlenie, ogrzewanie elektryczne, nagrzewanie wody w buforach CO i CWU, zasilanie klimatyzatorów, zasilanie wentylacji wymuszonej, zasilanie rekuperatorów, zasilanie pompy ciepła, ogrzewanie schodów, podjazdów, ogrzewanie dachów-rynien.

Samodzielne wytwarzanie energii w firmie obniża koszty jej zakupu od operatorów, wyraźnie zwiększając efektywność prowadzonej działalności. Zielony certyfikat oznacza, że budując własną elektrownię fotowoltaiczną, każdy przedsiębiorca nie tylko oszczędza ograniczając zużycie energii elektrycznej od operatora, ale również uzyskuje prawo do jednego „zielonego certyfikatu” dla każdej wytworzonej 1 MWh, niezależnie od tego, czy energia została oddana do sieci, czy skonsumowana na miejscu w firmie. Skraca to okres zwrotu z przeprowadzonej inwestycji oraz przybliża moment realnych oszczędności - mówi właściciel firmy Elektropartner.

Chcąc korzystać z nowoczesnych i ekologicznych rozwiązań zasilania i ogrzewania, można się ubiegać o dofinansowania. W firmie będzie to można zrobić bez odwiedzania urzędów. W ofercie przedsiębiorstwa pojawią się niebawem usługi biura zajmującego się pozyskiwaniem dotacji dla klientów indywidualnych oraz firm.

Dzięki firmie Elektropartner w gminie Bierawa stanęło kilka lamp hybrydowych - konstrukcji wyposażonych w wiatrak i ogniwa fotowoltaiczne, które w miejscach nie mających dostępu do zasilania z sieci, produkują energię elektryczną ze światła słonecznego oraz wiatru. Dwie takie lampy stanęły w Lubieszowie, po jednej w Starej Kuźni i Dziergowicach. Udało się przekonać włodarzy gminy, że warto wejść w fotowoltaikę. Gmina dofinansowuje zadania w zakresie ekologicznych rozwiązań zasilających i grzewczych.

Z szeroką ofertą firmy Elektropartner oraz Safreema będzie się można niebawem zapoznać, odwiedzając stronę internetową elektropartner.info.pl. Partner firmy Elektropartner w gałęzi odnawialnych źródeł energii - firma Safreema - posiada strony internetowe: safreema.pl i safreema-eweco.pl.


Na zdj. Elektropartner 2 - Od lewej: Właściciel firmy Elektropartner Adam Kowalczyk i właściciel firmy Safreema Gerhard Kubitza, którzy zdobyli I miejsce na XVII Eko-Wystawie - Ciepło Przyjazne Środowisku w Pietrowicach Wielkich.

 

elektropartner 2
elektropartner 2
elektropartner 3
elektropartner 3
elektropartner 1
elektropartner 1
elektropartner 4
elektropartner 4

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy