Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Spółka GAZ-SYSTEM przyznała lokalnym społecznościom 200 tysięcy złotych dofinansowania. Aż 29 inicjatyw mieszkańców Kędzierzyna-Koźla, Świnoujścia i gminy Sanok otrzyma w tym roku wsparcie finansowe.

Firma Mubea Automotive Poland sp. z o.o. nawiązała współpracę z powiatem kędzierzyńsko-kozielskim oraz Zespołem Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Azotach.

Podpisanie z konsorcjum banków umów zwiększających kredyt do 3 mld złotych oznacza, że Grupa Azoty finansowo zabezpieczyła program inwestycyjny do 2026 roku. Briefing prasowy odbył się w piątek 29 czerwca w Warszawie, w budynku Warsaw Trade Tower.

Głosowanie nad propozycjami inwestycji do realizacji z tegorocznego budżetu obywatelskiego już za nami. W tym roku wzięło w nim udział 3917 osób, co stanowi 6,83 proc. ogółu mieszkańców. Poniżej przedstawiamy tabelę z zadaniami, które zyskały największą liczbę głosów i tym samym zostaną wykonane na poszczególnych osiedlach. W sumie na ich realizację miasto przeznaczy 1,7 mln złotych.

Czytaj więcej Komentarz (0) Odsłony: 1662

Tysiące mieszkańców Kędzierzyna-Koźla i powiatu, otrzyma wkrótce ważną informację z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Ten specjalny list dostaniesz, jeśli na twoje konto w ZUS chociaż raz została odprowadzona składka emerytalna.  Na Opolszczyźnie ta wiadomość trafi do ponad 450 tys. osób, a w całej Polsce do około 19 mln.