Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Powstanie północnej obwodnicy Kędzierzyna-Koźla coraz bardziej realne. 15 października zostanie podpisana umowa na projekt i budowę długo wyczekiwanej drogi o długości 14,6 km. Wartość inwestycji to ponad 220 mln zł.

Czytaj więcej Komentarz (0) Odsłony: 1548

Viktor Wanli, założyciel i CEO firmy Kinguin (platformy sprzedającej gry cyfrowe) w głośnym wywiadzie z Magdaleną Rogamonti dla DGP przekonywał w 2017 roku, że e-sport do swojego rozwoju nie potrzebuje sportu tradycyjnego. Czego zatem potrzebuje e-sport, by się rozwijać oraz jaką ma przed sobą przyszłość?

Pierwszy Kongres Żeglugi Śródlądowej odbył się w Opolu. Partnerem wydarzenia było kędzierzyńsko-kozielskie starostwo powiatowe, a jego organizatorem wojewoda opolski. Specjaliści, samorządowcy i politycy rozmawiali o rozwoju transportu rzecznego.

Czy są lub byli Państwo zatrudnieni w Niemczech lub w Polsce? Eksperci instytucji ubezpieczenia emerytalno-rentowego obu krajów udzielają porad.

Brak porozumienia z PKP S.A. jest jedynym powodem czasowego spowolnienia i częściowego zawieszenia prac budowlanych zmierzających do realizacji inwestycji w kozielskim porcie. PKP S.A. w swym piśmie skierowanym do spółki Kędzierzyn Koźle Terminale poinformowała, że odstąpiła od dalszych negocjacji dotyczących najmu nieruchomości, a dokładnie torowiska na terenie portu, nie podając żadnych konkretnych powodów tej decyzji.

Czytaj więcej Komentarz (0) Odsłony: 4740