niedziela, 19 maja 2024 18:39

Młodzi zwodnicy MMKS-u rywalizowali we Włoszech. ZDJĘCIA

Reprezentanci MMKS-u Kędzierzyn-Koźle rywalizowali w międzynarodowym turnieju badmintona we Włoszech. Nasi młodzi zawodnicy sprawdzili formę w silnej stawce.

Blisko 350 zawodników, a wśród nich czworo reprezentantów MMKS-u, wzięło udział w międzynarodowym turnieju badmintona we Włoszech "Primavera di Bolzano 2024". W malowniczo położonej stolicy regionu Tyrol Południowy, w dwóch halach rywalizowali mistrzowie lotek z 18 krajów.

W kategorii wiekowej U-11 Wiktor Kiebzak dotarł do ćwierćfinału w singlu i mikście. W grze pojedynczej pokonał wszystkich rywali w grupie, kolejno Słowaka, Włocha i Austriaka. W meczu o strefę medalową uległ Słoweńcowi, późniejszemu zwycięzcy tej kategorii. W grze mieszanej Wiktor wraz z Sarą Giuliani uplasował się na 5. miejscu. W deblu nasi zawodnicy Wiktor Kiebzak i Marcel Wiesiołek zajęli 9. pozycję.

Wśród trzynastolatków rywalizował Oliwia Szczerską, która w singlu łatwo pokonała Maltankę i Czeszkę w swojej grupie. W rundzie pucharowej trafiła na Sofię Mrazkovą, obecnie najlepszą zawodniczkę w Czechach. W krajowym rankingu zajmuje ona pierwsze miejsca w singlu, deblu i mikście. Oliwia zagrała bardzo dobry mecz ze starszą o rok przeciwniczką, przegrywając minimalnie w dwóch setach 21:23, 20:22, i tym samym kończąc zmagania na 9. miejscu.

W U-15 wystąpił Kristoph Paczuła, grając w singlu i deblu. Wraz z Jakubem Olišem ze Słowacji w pierwszej rundzie nie dali rady rozstawionym Austriakom i na tym etapie zakończyli grę. W singlu Kristoph odniósł jedno zwycięstwo, pokonując Słoweńca 2:1 (21:15, 14:21, 21:10).

"Wyjazd do Bolzano był etapem projektu Asy Opolskiego Sportu, współfinansowanym przez Samorząd Województwa Opolskiego. Do udziału naszych badmintonistów w tych zawodach przyczynili się także powiat krapkowicki, Fundacja Pomocy Dzieciom i Rodzinie „Trzynastka”, WAK Trans, urząd miasta Kędzierzyn-Koźle oraz rodzice zawodników" - informuje trener Tomasz Zioło.